Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten meg lehet élni 90....

Budapesten meg lehet élni 90. 000-100. 000ft-ból ha mondjuk szobát bérlek, vagy lakótársam van?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Ha nem vagy nagy igényű, szerényen, de meg lehet.
2014. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Épphogycsak. Életed az nem lesz.
2014. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát az azért függ pár dologtól. Pl, hogy mennyiért tudsz szobát bérelni. Félszobát én láttam már 20-30.000ért, de teljes szobát is, 60.000-ért. Egyedül szerintem praktikusabb egy félszoba, könnyebb rendben tartani, otthonosabb is.


A rezsi nagyon függ attól, hogy milyen a lakás. Mert pl. nekünk a lakásban van a kazán, télen sem volt a gázszámla soha 10.000 fölött. De volt olyan ismerősöm, aki távhős panelben lakik, és télen volt, hogy 35.000 elment rá. Nem mindegy, melyiket kell megfelezni / elharmadolni.


Közös költség mennyi, benne van-e a vízfogyasztás. Itt is elég nagy eltérések szoktak lenni.


Ha van internet, akkor mennyi, ha nincs, akkor mennyiért lehet bekötni. Van olyan hely, ahol a lakótárs megteheti, hogy ragaszkodjon a havonta 8-9.000 forintba kerülő előfizetéshez.


Az is lényeges, mennyit költesz kajára, mert ezzel is lehet trükközni. Persze ha igényes vagy nagyon a hozzávalókra, az étrend változatosságára, stb., akkor drágább a dolog.


Közlekedés. Ha már nem vagy diák, bizony havonta egy kemény ropogós tizes (az az ötszáz forint meg ugyanmár...).


Én azt mondanám, hogy egyedül a környék biztonságosságára adj valamennyit, arra nem, hogy milyen messze laksz a munkahelytől. Régebben én is ezt csináltam, mert ugye a BKV bérletet meg kell venni, és lehet, hogy reggelente 30-40 perccel többet utazol, de közben kifogtál egy olcsó helyet.

Azért, ha messzebb laksz, valamennyire legyen jó a tömegközlekedés, villamos / gyorsjárat / hév legyen a környéken. A metróvonalak mellett jellemzően drágábban a lakások, szobák.


Azt tudom tanácsolni, hogy nézelődj nagyon sokat, keresgélj, telefonálj. Egy régebbi lakásba is költözz be - ha az embernek kevés a pénze, akkor ne legyen igénye az újépítésűre. Kevés energiával egy régi építésű lakás szobáját is otthonossá lehet tenni. Plusz azok általában konvektorral fűtenek, ami szintén jó.

2014. júl. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!