Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Gyerekkekkel van esély albérle...

Gyerekkekkel van esély albérletet kivenni Budapesten?

Figyelt kérdés
Fél éven belül tervezünk költözni, két gyerekkel és a férjemmel a fővárosba. Ahol csak meghallják, hogy gyerek van, egyből elutasíanak, mást választanak. Fizetőképesek vagyunk, szerződést is kötnék. Kaución felül már ajánlottam néhány hónapot, de ez sem segít. Átlag kinézetű magyar család vagyunk. Házat, házrészt szeretnék, jó közlekedéssel. Mit kéne tenni, hogy találjunk az elképzeléseinknek megfelelőt? Vagy nézzek inkább lakást, ott nyitottabbak a tulajdonosok?
2014. szept. 7. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, de nem kivitelezhetetlen. Fél évvel előre te ne tervezz, mert promt a dolog. Mész és teszed le a pénzt, arra ami tetszik. Csak az időt vesztegeted ezzel a hozzáállással. Szóba nem áll senki veled, ha kinyögöd a fél évedet.Sem ingatlanos, sem kiadó sem senki. Pénzel a zsebetűdbe azonnal mész, ha érzed a hangsúlyt a tulaj hangjába hogy nem zárkózik el a gyerekektől, és teszed le arra a lakásra ami kell. Nincs idő tökölni, totojázni, rágicsálni a dolgokat. Cselekedni kell. Ez nem vidék, ahol hónapokat lehet rágicsálódni, mire kinyögjük az igent/nem-et. Itt percek alatt megy egy normális kiadó léakás/ház/házrész.
2014. szept. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*zsebedbe
2014. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lakásokat nézegetni meg holt értelmetlen dolog, egyrészt magaddal fárasztod az embereket, másrészt ezt egyszer eljátszod egy profival, aki segiteni akar neked, és pénzt is keresni, de többszőr nem. Mert ha rájön, már pedig egy telefonhívásból sejteni lehet, akkor többet elérhetetlen lesz számodra, és hiába tette ki a szivét-lelkét elsőre, hogy találjon neked jót, normálisat a következő hívásodra meg se fog mozdulni. És igaza van. Mindenki pénzből él.
2014. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkel mindenhol nehezebb albérletet találni, mert sokan inkább gyerekteleneknek, tanulóknak adnak ki szívesebben. Mi is két gyerekkel kerestünk albérletet és nem volt egyszerű ügy, de a végén csak megoldódott. Szóval nem lehetetlen, csak többet kell utána járni mintha gyerektelenek lennétek szerintem.
2014. szept. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

gyerekeseknek azért adnak ki nehezebben lakást, mert 1. a gyerek sok esetben leamortizálja a bútorokat, kárt tesz a lakásban. hallottam olyan esetet, ahol a gyerek festegetett, és mikor anyuka nem figyelt, összefestette a falat is. mikor költöztek volna ki, a főbérlő felhozta, hogy ugyan a lakás festését állhatták volna, és még ők voltak felháborodva, hogy de hát miért is. 2. gyerekes családot nehéz kitenni. hiába nem fizet, hiába áll melletted mint főbérlő a jog, már csak azért sem lesz szíved tenni semmit, mert hát ott az a szegény gyerek, aki a hülye szülei miatt szív. sokan (jogosan) ettől félnek. ezeket nem konkrétan rátok írtam, hanem csak érvek, amik miatt vonakodnak sokan kiadni a lakást, házrészt.


a másik meg az idő. fél évig nem fogják nektek tartani a lakást. kiadja másnak 2-3 nap múlva. ti eladnátok nekem, és csak nekem valamiteket, ha én 1 év múlva mennék csak érte, közben meg más is jelentkezik?

2014. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Nem fél év múlva gondoltam, hanem fél éven belül. Amikor találunk megfelelőt. A kettő között lényeges a különbség, nyilván való hogy fél évet nem várhatom el, hogy "tartsák" fönnt a házat nekem. :-)) Csak most keresek, keresem a "tökéletest".


Tulajdonképpen azzal képeben vagyok, hogy miért nem akarják kiadni gyerekeseknek, de idáig azt gondoltam, ha többet kínálok és szerződést is írunk, az elegendő biztonságot ad a tulajdonosnak. De sajnos az életben nem úgy tűnik, hogy beigazolodna a tervem.

2014. szept. 12. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!