Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen hely a budapesti...

Milyen hely a budapesti Práter utca? Érdemes ott lakást bérelni? Jó a közlekedés és a közbiztonság?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Én nem szívesen laknék a Práter utcában, bár ez saját vélemény. (50kg-os lány létemre) Közlekedés szerintem nem rossz, nyilván vannak jobban megközelíthető utcák is. Közbiztonság pedig olyan mint a "nyóckerben" bárhol, megkéselni valószínűleg nem fognak, de a helyedben nem nagyon mutogatnék ott Iphone5-öt vagy laptopot. Ha rövid időre tervezel, nem vagy félős típus, és nem fogod az arany ékszereidet magadra aggatni nem lesz bajod, de a környék nyomasztó hangulata mindenképp le fog húzni minden nap.
2014. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A nyócker gettó közepe, én 70 kg-s férfi létemre se megyek szívesen arra. Nőnek meg pláne veszélyes. A 12-13 éves lehúzós cigánytól kezdve, az agresszív drogosokig minden van ott.
2014. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmivel nem rosszabb mint úgy bárhol a belváros. Fele ismerősi társaságom mindig is a 7-8-9. kerületben lakott, és soha nem volt semmi gondjuk.


Persze ettől függetlenül, én inkább választanám a 11 kert.

2014. nov. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Oda jártam egyetemre. Nem volt személyesen problémám a környező alakokkal, se kötekedni, se lehúzni nem próbáltak, maga a közbiztonság tehát lehet hogy nem rossz, de a biztonságérzetem nem volt meg annyira. A panelok kissé le vannak gettósodva, a körút felé lehet hogy vannak jobb társasházak. A Práter még nem a gettó, csak közel van hozzá. A Baross utca túloldala sokkal rosszabb környék.


Azóta lehet hogy javult a helyzet, a Corvin-negyed miatt.


Általános szabály: Olyan helyre nem költöznék, ahol este nem érzem magam biztonságban az utcán. Próbáld ki te is, milyen az utca nappal vagy este. Ha nem mersz bemenni, ne költözz oda.

2014. nov. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Én jelenleg itt lakom panelban, a Corvin sétány nincs messze tőlünk. Féltem tőle eléggé, főleg az oldalon olvasott vélemények miatt, de szerintem közel sem annyira vészes, mint amilyennek mondják. Mondjuk az igaz, hogy az egyes házak között is ég és föld lehet a különbség, mert pl. azzal a jelenséggel, hogy hajléktalanok, drogosok költöznek be a lépcsőházba, én speciel nem találkoztam.

Jöttem már haza este 11 után és reggel 6-kor is, hozzám se szólt senki, és Budapest más részein 10x többször szólítottak le kéregetők/random árusok, mint itt... Napi szinten rengeteg sétáló/autózó rendőrt látok + vannak kamerák is. Persze észnél kell lenni, nem érdemes nyitott táskával közlekedni, plusz figyelni kell a gyanús alakokra, de szerintem ez egyáltalán nem kerületfüggő...


Kizárólag a körút irányába szoktam innen közlekedni, gyorsan kiérek a metróhoz, villamoshoz, közel van a Corvin pláza, ha kell valami... Szóval nekem magával az utcával nincs gondom, ha valaki ide akar költözni, inkább tényleg a házat kell megnéznie.

2014. nov. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!