Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kap levelet erről a főbérlő?

Kap levelet erről a főbérlő?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja költöztem a páromhoz, aki albérletben él. És ő már jó ideje itt él, de még nem volt itteni lakcímkártyája, így együtt megcsináltuk. A tartózkodási helyet az albérlet címén adtuk meg. Ennek már pár hete. De most aktuális lenne, hogy ráírjon a főbérlőjére (kérdezni szeretne tőle valamit). Eddig még nem mondtuk meg, hogy ideköltöztem, de megszeretnék! De még nem jöttünk egyenesbe anyagilag, illetve nem találtam fix és viszonylag jól kereső munkahelyet, így evvel várnánk még egy kicsit (max egy hónapot). Nem akarunk inkorrektek lenni.

Szóval a kérdésem az volna, hogy kap erről értesítést a főbérlő, vagy levelet arról, hogy az ő lakcímén tartózkodási helyet létesítettek?? Mert amikor a papírokat kitöltöttük, akkor az ő címét is kérték (ő másik városban lakik) Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 3. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az Ő aláírása nélkül eleve nem is jelentkezhettem be még ideiglenes sem. Vagy azt meghamisítottátok?
2014. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezért kirakhat titeket onnan, amiért a háta mögött intézkedtetek.

És hogy tudtál az ő címére bejelentkezni, amikor ahhoz az ő engedélye is kell?

2014. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a háta mögött intézkedtünk. Elég messze lakik, így nehéz az intézkedés ezen formája, így meghatalmazással ment a dolog. Korábban már jelezte a párom, hogy lehet még egy plusz fő lesz. Nem a lakcím létesítéséről nem tud, csupán arról még, hogy végül beköltöztem. De köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. nov. 3. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:

akkor nincs baj..ha volt meghatalmazás, még ha biankónak tűnik is, az azt jelenti, várható az előkerülése még egy főnek.


ha az önkormi bejelentett, akkor nincs miről beszélni, egy hónap múlva küldesz neki egy mikulácsomagot, hogy beköltöztél. pont.

2014. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
A tulajdonos újabban kérhet értesítést arra az esetre, ha valaki lakcímet jelent be az ingatlanába.
2014. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Korrekt lenne, ha felhívnátok, mielőtt megkapja a levelet.
2014. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja értem,a kkor nem hiszem, hogy gond lesz ebből. A biztonság kedvéért inkább ti értesítsétek erről előbb, mint a hivatal.
2014. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy lesz! Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 4. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!