Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakasmaffia aldozata lettem?...

Lakasmaffia aldozata lettem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pontosan egy hónappal ezelőtt 6. hónap után találtunk végre egy lakást. A tulajdonos *oma mazású 66 éves asszony. A lakást rajtam kívül még kb 6-7 nézték meg és mindenkinek volt foglaló a zsebében. Az én zsebembe semmi, de közöltem 30 perc után le tudok rakni 180 ezer forintot. A közvetítő oda súgta nekem, hogy akkor menjek el a pénzért. Sokat hezitáltam a dolgon, mert féltem a tulajdonostól. Végül telefonáltam, hogy a férjemmel csak is fogyasztás után fizetnénk, amire közölték ezen ne múljon a dolog persze. Az asszony elmagyarázta, hogy meglepően okos vagyok, jól vág az eszem, ezen kívül neki a bankszamlajara jönnek a számlák és majd jön a kivonatokat felmutatni. Aznap este telefonált, hogy nem lenne rossz, ha fix. 100 ezret fizetnék, de ragaszkodtam a fogyasztás alapján...ezentúl jött a duma, ha nem tetszik a lakas nem sértődik meg elmehetek. Ezt minden alkalommal többször kihangsulyozta. (3x találkoztunk) Közeledett a 10.-e...se egy telefon, se semmi...erre ma hirtelen reggel 8 órakor betoppant, hogy add a 100 ezret es megyek. Mivel nem tartózkodtam otthon csak a férjem, elkezdtek vitatkozni, mivel a nő a férjem kérdésére, miszerint, hol a számla? elkezdett csúnyán beszélni, tombolni..ezek után hívtak engem. Oda mentem kedveskedett, hogy félre értették egymást. Majd elmagyarázta, hogy a férjem nem érti az alapdijakat. A villany, gáz, víznek 5900 FORINTOS alapdija van+ fogyasztás. Mondtam ne nezzen hülyének, mert ilyen nincs, ez lehetetlen. A közösköltség is emelkedni fog, és közölte nincs benne a víz, se a villany átalány (miközben igen). Menjek el vele a Banka, mert ő megmutatt mindent, ha nem hiszem el. Felálltam, hogy menjünk onnantol...hajthatatlan volt. Mondta a magáét, hogy ilyen nincs, hogy vitatkozunk itt van pár csekk..a csekkek között volt autóbiztosítás, és sok tavalyi, csak is tavalyi csekk befizetések. közöltem vele, hogy egy rendes számlát akarok latni, mivel szinte minden számla erre a helyre jön az ő vidéki fogyasztása is. láttam rajta, hogy oda fagyott nem tud becsapni. fel állt es azt mondta 5 napot add, h ekmenjunk. Mondtam neki, h nincs tisztában akkor a szerződéssel, mivel azon úgy áll 15 napja van a bérlőnek.(perszeee ez is jogilag helytelen, mivel 30nap) rám nézett azt mondta így a birosagon kell beszélni nem velem. hívom a rendőrséget, mondtuk neki hivja. aztán semmit nem hallgatva elment. este folyamán felhivott mit dontottem, mert amugy 10 napot adott nekunk. a vegen atadta a hugat mondvan, h egy vekker vagyok csak mondom, mondom. neki elmagyaraztam a helyzetett mire o elkezdett kiabalni, h egy ri**c vagyok, fa**po es vegul megfenyegettek, hogy a hajamnal fogva fognak ki**szni a lakasbol a ferjemet meg leszurjak. jelenleg tetlen vagyok, itt vagyok egy 8 honapos kislannyal. mindenféleképpen feljelentést szeretnék tenni, főleg a kaukcio miatt, mivel aht mondta nincs kedve vissza adni. A 10 napig úgy is lelakom...valahogy össze állt a kép, és áldozatnak érzem magam. ötlet/ ajánlat mivel leszek okosabb?


Köszönöm

A



2014. nov. 10. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
HA a 100ezret visszakaptátok akkor a 80-at betudtok tanulópénznek és elhúztok . Máskor hallgass az első megérzésedre mert lehet érezni, hogy valaki rendesen akarja-e kiadni vagy csak szívatja az embert. Fel lehet jelenteni de miről van papírotok?
2014. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a berlesrol. mit hogy koteles stb
2014. nov. 10. 22:47
 3/9 A kérdező kommentje:
az ember nem mindennap ad ki 180 ezer forintot. igen is szamit nekem az a 120 ezer forint! :(
2014. nov. 10. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
persze mindenkinek számít csak lehet többet buknál ha elveszted a dolgot. Ha van nyoma a pénzmozgásnak akkor biztos fel tudod jelenteni
2014. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

"A tulajdonos *oma mazású "


Innentől mi a kérdésed?

Ja, hogy te nem vagy rasszista...

...és ezek után??

2014. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kiad-lak ***** válasza:
67%

Nagyon nehéz olvasmány ez. A szakmai lényeget lehetetlen kihámozni belőle.


Szerintem közvetítőn keresztül kibéreltél egy lakást. Azt nem tudni, írásos szerződés van-e. Azt sem tudni magán, vagy közokirat. Azt sem tudni, ha van írás, akkor határozott, vagy határozatlan idejű.

Úgy tűnik bent vagytok egy lakásban és még tárgyaltok a rezsiről, hogy tételes, vagy átalány. Ebben nem érdekes kinek megy a számla, az az elszámolás alapja


Határozott idejű szerződésből nem tehet ki idő előtt, csak indokolt rendkívüli felmondással.


Nem gondolok ide semmi maffiát. Van egy rendkívül élelmes bérbeadó és egy bérlő akinek nincs kellő jártassága, tudása albérlet ügyben. Az egy jó kérdés, hogy minek van a közvetítő, ill. ez konkrétan miféle volt?


A tulajdonos biztosan tulajdonos? Volt ellenőrizve? Sokszor nem az. Ha csak egy családtag, egyéb rokon, ismerős, akkor érvénytelen a szerződésed, sőt további gond lehet belőle. Volt rá példa nem egyszer.

2014. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"A lakást rajtam kívül még kb 6-7 nézték meg és mindenkinek volt foglaló a zsebében. Az én zsebembe semmi,"

Ennek ellenére te kaptad a lehetőséget. Már itt ki kellett volna fordulni az ajtón. Nem állítom, hogy lakásmaffia, de hogy zsivány banda, az biztos. Írd meg a feljelentést, és mutasd meg nekik. Szerintem visszakoznak.

2014. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
hiperpigmentált nemzeti erőforrásnak akkor se higgy ha kérdez... Ha van rendes bérleti szerződésed, akkor az alapján jelentsd fel bátran, meg peren kívüli eljárást is kezdeményezhetsz. Ha van nyoma a pénzmozgásoknak, akkor jó esélyed van. Szerintem a puszta tény is elég,h bemutatod a feljelentést, illetve a peren kívüli beadványt, rögtön az arcodba vágják a pénzt, de akkor rögtön, max 24 órán belül költöznöd kell.
2014. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
23%
Ez röhejes, félsz a cigányoktól :D Akkor mit csinálnál mondjuk az olasz maffia ellen? Botrány, félni a cigányoktól :D
2015. júl. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!