Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ideiglenes lakcímre történő...

Ideiglenes lakcímre történő bejelentkezéshez kell a lakást kiadó személy hozzájárulása, aláírása? Valaki megtenné, hogy elmeséli, hogy megy ez az egész?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Hogy a jó fenébe ne kellene??? Gondolkozz logikusan. Csaj bejelentkezünk egy lakásba és a tulaj nem is tud róla??
2014. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előbbi hozzászóló vagyok, helyesbítek: Csak bejelentkezünk...
2014. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Igen, kell a tulajdonos hozzájárulása. Ezt a lakcímbejelentést szabályozó törvény írja elő: [link]


Illetve nem kell a tulajdonos aláírása a lakcímbejelentéshez, ha a bérleti szerződést két tanú hitelesítette, vagy közjegyző közokiratba foglalta (teljes bizonyítóerejű magánokirat vagy közokirat). Ez szintén benne van a törvényben.


Az aláírást garanciális okokból találták ki, vagyis hogy megnehezítsék azok dolgát, akik kamu lakcímet jelentenének be.


Az aláírás célja nem az, hogy a tulajdonos megtudja, hogy be merészelted jelenteni a lakcímedet, hiszen a lakcímbejelentés kötelező, alap dolog. A lakcímbejelentéstől egyébként a bérlőnek nem lesz semmivel több joga a lakáshoz, az állandó lakcímtől sem, ezt sokan nem tudják.


Sajnos ezt az aláírást sokan úgy értelmezik, hogy a tulajdonos kvázi ezzel ad engedélyt a lakcímbejelentésre. Nos, ez nem így van, a lakcímbejelentés NEM kötött a tulajdonos engedélyéhez, hanem kötelező. Akár állandó lakcímet is nyugodtan bejelenthet a bérlő. A tulajdonosnak minden esetben kötelessége aláírni a bejelentőlapot. Ha nem teszi, az joggal való visszaélés (Ptk. 5. §)


Sajnos ez az aláírás még arra sem jó, amire kitalálták, nevezetesen hogy elejét vegye a kamu lakcímbejelentéseknek. Mindenki hallott már ugye olyanról, aki lakástulajdonnal rendelkező ismerőshöz, családtaghoz "átjelentkezett" kamuból, ovi-iskola és hasonlók miatt.


Ez az aláírás arra jó, hogy az eleve kiszolgáltatott helyzetben élő bérlőket még inkább kitegye a tulajdonosok kénye-kedvének.

2014. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben már beszéltem a főbérlőmmel, el fogunk ballagni az okmányirodába, és szépen lepapírozzuk a dolgokat. Még nem költöztem be.


Amúgy a lakáshoz való jogaimra kb teszek, az orvosi ellátás miatt fontos nekem (főleg) a bejelentés.

2014. nov. 12. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!