Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten vagy vidéki városba...

Budapesten vagy vidéki városban olcsóbb albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Szeretnék költözni és helyben állást keresni (távolról nem nagyon sikerül) de nem tudom, hogy Budapesten vagy valami vidéki nagyobb városban van esélyem például Székesfehérvár, de akár Veszprém is szóba jöhet.


Nincs szakmám, jelenleg bölcsész szakra járok levelezőn.

Szóval nagy fizetésre nem számíthatok.

Szobát gondoltam bérelni, szeretnék egy keveset félretenni, ez mellett egyéb költségben rendszeresen költök általános gyógyszerekre is, fogorvosra és hasonlókra.


Más a fizetés és más az albérlet ár is Budapesten és egyéb városokban, de feltételezem azért valamelyik mégiscsak jobb.

Budapesten nagy a verseny viszont több a lehetőség is. Vidéken kevesebb a lehetőség viszont kisebb a verseny is...

Akinek van tapasztalata ilyen téren, írjon legyen szíves véleményeket.

Köszönöm előre is!



2015. febr. 9. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván vidéki városban olcsóbb. Nem kell sok ész ahhoz, hogy az ember ezt magától is kitalálja...
2015. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan arra voltam kíváncsi, hanem hogy kb hol van több esélyem rendesen boldogulni (munkatalálás+önfenntartás)

Egyébként meg nem feltétlenül ész függvénye a dolog, ugyanis aki egész életében vidéken élt, az nem feltétlenül látja át rendesen hogy az albérlet árának növekedésével milyen arányban nő a fizetés.

2015. febr. 9. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ész nélkül sem biztos hogy olcsóbb a vidéki város. Ott olcsó, ahol nincs munkalehetöség és ráadásul túlkínálat van lakásból. Ha könnyen megszerezhető és jól fizető munka miatt mész akárhova, ott biztos nem lesz olcsó az albérlet.
2015. febr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha egyéb költségeket is beleszámoljuk? Pl. havi bérlet és hasonlók? Mert azt tudom hogy a vonaljegy az drágább Budapesten mind vidéki városban. Ennél többet sajnos nem tudok, pl bérlet mennyibe kerül és hasonlók.
2015. febr. 9. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy, hogy vidék vagy Budapest, mindkettő ingyen van, mert van egy Europai Uniós támogatás (max. havi 200.000.-Ft) amelyet albérletre és az azzal összefüggő rezsi re használhatsz fel. Ha nem használod fel a teljes 200eFt-ot, akkor a maradékot vissza kell fizetned.

Ha itt rálépsz az Otthon/Albérlet rovatra és rákeresel arra a szóra, hogy ’támogat’ rengeteg info kiugrik, ha végig olvasod, szinte mindent fogsz tudni a támogatásról.

2015. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én laktam vidéken is és BP-en is, vidéken volt drágább az élet. Pl vidéki kisvárosban 40ezer alatt nem volt kiadó lakás egyáltalán. BP-en már 25ezerért is lehetett albérletet találni. Kisvárosban kevesebb bolt, stb, drágább cuccok. Helyi busz nem igazán volt, szóval gyalog vagy bicajjal kellett járni mindenhova. Ez volt csak ami olcsóbb vidéken... a közlekedés. Semmi más.
2015. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"BP-en már 25ezerért is lehetett albérletet találni."

Biztosan igazad van, de azért én megnézném, amit ennyiért bérelsz.

2015. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!