Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik olyan, hogy albérlet...

Létezik olyan, hogy albérlet kaució nélkül?

Figyelt kérdés

Ha nem akkor hogyan kellene megegyezni a főbérlővel?


A helyzet az, hogy az egyik ismerősömnek sürgősen kellene lakás, de nincs 100-120 ezer forintja kaucióra.

Mi csak ideiglenesen tudunk rajta segíteni.


Ti jártatok már így? Ötleteket, tippeket szeretnék kérni erre a kialakult helyzetre! (több ember több jó meglátás, ötlet)


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. máj. 17. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Kauciót maximum 6 hónapot kérhet előre a tulajdonos. De azt a kauciót vissza kell szolgáltatnia a tulajdonosak, ha a bérlő elmegy a bérleményből, és semmilyen kárt nem okozott a lakásban. Mert a kaució azért van, ha a bérlő a lakásban kárt okoz, vagy lemarad a bérleti díjjal, akkor abból fedezve vannak ezek a kiadások. Keresni kell olyan bérleményt, ahol a kaució csak 1, vagy 2 hónap. A kaució összege megegyezik a bérleti díjjal.
2015. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Van ahol egy havit kérnek. Meglehet kérni a tulajt, ahol kéthavit kérnek, lehetséges-e beköltözéskor egy havit fizetni a bérleti díjjal, jövő hónapban a másik havi kauciót az esedékes bérleti díjjal. Kaució nélküli bérlemény hosszútávú ingatlankiadásnál nagyon nincsen (hisz ki az a balek aki biztosíték nélkül adja oda másnak a több milliós ingatlanát) esetleg ismerősök, haverok között.

2015. máj. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet,de ha valaki nem tud össze kaparni 3 havi kauciót,arról az feltételezhető hogy nem áll stabil anyagi lábakon azaz máról holnapra él. erre meg azt mondja Akkor meg jöjjön inkább olyan a kiadó lakásába,akinek van tartaléka.
2015. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


#3! Ebben teljesen igazad van, mindenki megbízható, stabil lábakon álló személynek szeretné kiadni a több milliót érő ingatlanát.

2015. máj. 17. 19:31
 5/10 anonim válasza:
31%

Hát mi sem tudnánk kifizetni 100-200e kauciót, pedig egy hónapban a kettőnk keresete több, mint 300e ft nettó. Bár mi nem napról napra élünk, csak sajnos elszórjuk a pénzt minden hülyeségre.


De pont a héten fogunk új albérletbe költözni, kaució nélkül. Szóval lehetséges, de nagyon ritka.

2015. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy hol sikerült kaució nélküli albérletet találni? Mármint hogy melyik megye?

Így egyeztetek meg a főbérlővel vagy alapból nem kért?

2015. máj. 17. 20:47
 7/10 anonim válasza:
Pest megye. Alapból nem kért, csak annyit, hogy ha biztosan ki szeretnénk venni akkor adjuk oda a lakbér felét előre, hogy biztosra tudja, hogy kell és ne adja ki másnak, ne hirdesse.
2015. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!

Sokat segítettetek.

2015. máj. 17. 21:29
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Nincs 100-120 ezer Forintja.... Na hat ez is egy "megbizhato" berlo lesz aki mindig rendesen fizet!!
2015. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Utolsó, szerintem ezt nem tudhatod. Értem én, hogy a tapasztalat és a nagy átlag ezt mutatja, ebben igazat adok neked. De azért vannak kivételek.

Amikor én és a párom külön költöztünk, én 18 voltam és még tanultam Ő pedig 20. Akkor költözött fel vidékről hozzánk Pestre. Ez két éve volt. Amint lett munkahelye (addig a szüleimnél laktunk) néztünk egy albérletet és a szüleim segítségével (ők fizették ki a kauciót) elköltöztünk. Két éve egyszer-kétszer fordult elő, hogy csúsztunk a lakbérrel 1-2 napot, akkor is azért mert vagy később jött a fizu vagy mert nem volt otthon a tulaj, hogy oda adjuk neki. Mind ez mellett most sincs félretett pénzünk (jó, a bankban van lakástakarék) mert nem tudunk félrerakni a barátom keres csak. Szóval ha arról lenne szó, hogy el kéne költözni mi sem tudnánk megfizetni a 100-150e kauciót, de ettől független a mostani lakhelyünkön a lakbért és a számlákat is mindig tisztességesen és pontosan fizetjük.


De ezek szerint ez ritka?!

2015. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!