Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért ilyen nehéz manapság...

Miért ilyen nehéz manapság albérletet találni?

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk nagyobb lakásba költözni, de ez egy bizonyos határon belül lehetetlennek tűnik. Olyan irracionálisan drágák, hogy az már nem igaz... :( Nem érik meg az árukat, koszos, lelakott, de pofátlanul elkérnek érte egy csomó pénzt. :( Ez nálunk van csak így szerintetek?
2015. máj. 22. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, hogy hol néztek albit, de ha pl. a belvárosban szeretnétek nagyobb lakásba költözni, de arra nincs pénzetek, akkor ki kell menni a város szélére nézelődni, ahol mondjuk olcsóbb ugyan akkora méretű albi bérlése.


Sok tulaj maximum egy tisztasági festést csinál egy kiköltözés során, de ezt sem mindig teszik meg.

Láttam már olyan albérletet, ahol még a cigány putri is különben nézet ki.

Én akkor közöltem a bérbeadóval, hogy felújítom a lakást, de annak a költséget le is lakom. Ő ezt nem fogadta el. Gondolom, várt egy f.rokra, aki saját költségén megcsinálta volna a lakást és egy centet se kért volna a tulajtól (pl.lelakja ugye).


De volt olyan is, ahol a tulajnak csak baba kék színű festéke volt és minden helységet ilyen színűre festet, mondván tisztasági festés.

Ha nem tetszik, akkor lefested saját költségre.

2015. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Utóbbi időben már a bérlők jelentős része úgy gondolja, hogy mindent megtehet a bérleményben: csapkodhatja az ajtót, húzgálhatja a bútorokat, sározhatja a falat, igénytelen átalakításokat végezhet stb stb, és ebből sok bérbeadónak elege lett és felnyomta az árakat. Ha így is kiveszik, akkor még megéri.
2015. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na igen, ismerős a helyzet, szőrnyű, és mivel sorbanállás van az albikért, ezért találni is fognak olyan, aki megfizeti... Mi belvárosból igazából már ki is költöznénk, legalább is, ha maradnánk is, valami csendesebb helyre, mert ahol most vagyunk, ott a rendör kocsitól a tűzoltón át a mentős autóig mindent hallani... :-)
2015. máj. 22. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Akkor tessék külterületen nézelődni.

Mi 15. kerületben lakunk, a város szélén.

30 perc a belváros, rosszabb esetben 40-45 perc.

Moszkva kb. 1 óra, ha nagyon ráér a buszsofőr.


Rengeteg hirdetési oldal van.

Nézzétek meg, hogy melyik külső kerületek lennének a közel a m.helyetekhez/iskolához és ott kezdjetek el nézelődni.

Nem lehetetlen megfelelő albérlet keresése, csak van, hogy időigényes.

Nekem anno a leghosszabb 3 hónap volt, mire a megfelelőt megtaláltuk.

Amikor meg lakást vásároltunk, akkor fél évig jártam heti szinten nézelődni. Utolsó egy hónapban már napi szinten mentem.

Mondjuk nekem volt egy alap környék, ami érdekelt. Aztán mivel akadtak problémák (12-15 millát nem fizetek panelért), így elkezdtem más területen is nézelődni.

Végül megérte kivárni a dolgokat, mert pont lett egy fsz-i lakás, amit 8,2 m-ért megtudtunk venni úgy, hogy mindent 1 éven belül cserélt ki az előző tulaj (ablakok, rácsok rá, bejárati ajtó, klíma, stb), csak szegény mire végig vitte ezeket, meghalt. A gyerekei meg egyből eladásra kínálták a hagyatéki után.

24 órát se volt fent a lakáshirdetés a közvetítő oldalán :)

2015. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
75%

"Miért ilyen nehéz manapság albérletet találni?"


Főként az Airbnb miatt.

Felveri a bérleti díjakat.

2015. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menjetek panzióba addig!
2015. máj. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!