Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozatlan idejű bérleti...

Határozatlan idejű bérleti szerződésnél mit tehetek ha a tulaj nem akarja betartani a 30 napos felmondási időt és 2 napot ad hogy kiköltözzünk!?

Figyelt kérdés
Főnököm lakását bérlem, van bérleti szerződés, fizeti is utána a járulékot, viszont nem sikerült békésen az elválás (nem tudtunk megegyezni a felmondási időben) ezért mos bosszúból 2 napot adott hogy elhagyjuk a lakást, holott 30 napot garantál a szerződés. Azt állítja hogy neki van kulcsa és be fog jönni ha kell. Gondolom ezt sem teheti meg az engedélyem nélkül!? Hova fordulhatok feljelentéssel ha arra kerül a sor. Ő már munkaügyi perrel fenyeget...
2015. jún. 29. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Jegyző birtokvédelem, mert te vagy a lakás birtokosa, ami adott esetben erősebb a tulajdonjognál.
2015. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A lakásba bejöhet ha én nem vagyok otthon? AZt mondta, hogy ő kedden jönni fog mert addig van fizetve az albérlet (nem mintha nem akarnám fizetni...) és hogy ő szólt előre illetve amúgy is van kulcsa. De nem hinném, hogy bejöhet az engedélyem nélkül, vagy igen!?
2015. jún. 29. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha nem fizetsz, akkor ne csodálkozz.
2015. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem mehet be az engedélyed nélkül. De én nem mennék bele semmi procedúrába. Inkább minél hamarabb elköltöznék. Nem hiányozna, hogy a munkával is fenyegessen. Beszélnék vele, hogy egyezünk meg abban, hogy 2 nap kevés, de ha előbb találok másik helyet, mint 30 nap, akkor természetesen elmegyek, nem várom ki mindenképpen a 30 napot.
2015. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nem fizetem!? olvasd már el figyelmesen kérlek. Júni 30ig fizetve van, a következő havit pedig júli 10ig kell, és szándékomban is áll fizetni.
2015. jún. 29. 09:27
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

1. vagyok, nem mehet be a lakásba, mert azzal birtokháborítást követ el. Ptk. (2013. évi V. törvény) 5:1 §-tól


Küldjek linket?

2015. jún. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem köszönöm, ez pont elég, hogy tisztában legyek vele.
2015. jún. 29. 10:26
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Gyorsan cserélj zárat, akkor nem fog tudni bemenni a kulcsával. Persze 30 nap után azért lépj le, de addig véd a szerződésed.
2015. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:

Egyet nem értek. Hogy jön ide a munkaügyi per? :)


A többit az előzőek elmondták már.

2015. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden nap kiírod ugyanezt a kérdést?
2015. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!