Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletet keresek és...

Ha albérletet keresek és találok egyet a neten és telefonálok, mit illik telefonon és mit illik személyesen megkérdezni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illemtanóra hanem üzlet. De amíg nem nézted meg addig mit tudsz kérdezni? Főleg olyat ami nincs benne a hirdetésben?
2015. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Annyit érdemes kérdezni, hogy kivették-e már. Ha nem akkor gyorsan megnézni. Esetleg kérni képet, pontos címet, ha nem volt a hirdetésben.

Ha még megvan ahogy tudod nézd meg élőben, úgyis akkor derül ki minden. A jó lakásokat még aznap elviszik, hogy felkerül, szóval telefon, és azonnal megnézni.

2015. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bútor, milyen állapotban van a lakás, mennyiért, mennyi a rezsi, ilyesmi.
2015. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak megkérdezem hogy megvan-e még, esetleg néhány számomra fontos infót, ami hiányzik a leírásból aztán azt hogy mikor lehet megnézni. Ott úgyis kiderül hogy milyen. Ha jó a lakás, gyorsan elviszik.
2015. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megvan e még, képeket kérnék róla, rezsi, költségek, stb. Végül is minél többet kérdezel előre, annál jobb, mert kevésbé kell potyára utazgatni.
2015. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szepen bemutatkozol h xy vagy, elmondod hol talaltad a hirdetest, rakerdezel h aktualis e es ha igen akkor megkerdezed h mikor tekinthetned meg. Nalam ez es igy a pontos sorrend. Tudni kell, hogy ha nem tudsz mar aznap elmenni amikor hivod, akkor mar nincs sok ertelme tul sok remenyt fuzni a dologhoz,a jo vagy jobb lakasok akarmilyen fura de par ora alatt elkelnek...szoval tul sok infot nem erdemes kerdezni,majd ott helyben! :) es probalj mindig gyors lenni. Ha tetszik valami es ugy rzed h ez kell neked egy pillanatig se gondolkodj tovabb, mondd h ki szeretned venni, foglalot tennel! Hatalmas mazli kell igx is, manapsag a tulaj is nagyon durvan valogat, megmutatja x embernek es szimpatia/ + ralicitalas alapjan dont..ki ad tobbet alapon....( ilyennel is talalkoztam..eleg kiabrandito) hajra! :)
2015. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amint itt sokan elmondták telefonban sokat nincs mit, max olyasmit ami nagyon fontos számodra és nem derül ki.

Amit én helyben kérdeznék (szoktam kérdezni), hogy szerződés, bejelentkezés lehet-e, aki elzárkózik ott lehet, valami nincs rendben. A második lehet neked nem olyan fontos, de az első az mindenképp kell. Közjegyzői a legjobb, de a "sima" is egy adott szintű profizmust már jelent.


Számomra az volt mindig fontos, hogy a kiadó normális ember legyen (amennyiben egyáltalán tulajjal beszéltem). Ha sunyinak, furának tűnt akkor inkább nem. Laktam kb 15-20 évet lakbérben mielőtt sajátomba mentem, ebből 4 olyan lakás volt ami nem ismerősé, szerencsére sehol nem volt problémám - ha jönni akartak szóltak előtte telefonon, jellemzően havonta egyszer hogy azért lássák, egészben van-e a lakás, egészben volt mindig sőt igyekeztem kitakarítani. :)

De ehhez kell egy adott embertípus. Főleg az olyan jó akinek több lakása is van, úgy tapasztaltam rutinosabbak és nagyvonalúbbak, nem a kíváncsiskodó vénasszony fajta.

2015. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!