Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt megtehetem albérletben?

Ezt megtehetem albérletben?

Figyelt kérdés

Ha az enyém a lakás, nem csak bérlem, kiüttethetem a falakat, és létrehozhatok teljesen új belteret? Úgy értem, mintha építkeznék, új falak, új helyiségek. Átalakíthatom az egészet, teljesen az alapoktól? Vagy a lakókra való tekintettel ilyet nem lehet csinálni? Mennyibe kerülhet egy 150-180 nm-es lakás "felújítása" a falak kiüttetésétől a bútorozásig?

(Ezek csak ilyen jövőbeli tervek, fiatal vagyok, de felnőttként egyedül szeretnék majd élni, és egy lakás számomra optimálisabb mint egy ház, viszont a saját ízlésem szerint szeretném kialakítani az én kis álomotthonomat, és kíváncsi vagyok, hogy ez lehetséges-e egyáltalán. Tudom, a 150-180 nm hatalmas, pláne egy embernek, de a munkahelyemet a lakásomon belül szeretném majd kialakítani.)



2015. aug. 14. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most tiéd a lakás, vagy bérled?

Mert más a kérdés címe és a tartalma!

2015. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt valami a kérdésből . Albérletbe vagy esetleg tied a lakás ? Vagy a tulajdoni viszony nincs tisztázva ? Engedélyek kellenek mindenféleképp , talán statikus szakvéleménye is , ez önkormányzati hatáskör .
2015. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tényleg hülyeség így :D

Szóval albérlet, tehát ilyen panel (nekem a panel az albi), ami az enyém. Szóval panelban van egy saját lakás.

2015. aug. 14. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Először is engedélyt kell kérj, kellenek uj tervek, a tervezés+ járulékos költségek legalább 200,000 forint ha elsőre megkapod a terveket és a hatóság is mindent enged akkor szerintem 300,000 ből kijön a papírmunka, Az átalakítás függ a megbízott cágtől is ,de hogyha magad is csinálod akkor a b38 tégla 850forint válaszfal tégla 250forint körül van, a habarcs 1000ft/zsák vakolat 1300/zsák festék kb 8000/5 liter

Úgy gondolom ,hogy a teljes átalakítás ekkora területen minimum 2-3millió forint

2015. aug. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha a fűtéshez hozzányúlsz, ahhoz kellengedély, de panelben nem tudom hogy van, a távfűtésnél nem tudom lehet-e egyáltalán módosítani. A válaszfalakkal azt csinálsz, amit akarsz, a főfalakkal nem. Az árak tekintetében én saccolnék erre egy 10-15 millót alsó hangon, de határ a csillagos ég...Amúgy szerintem ez kamu, összevissza írsz, azt se tudod mi az az albérlet és sose hallottam még ekkora panellakásról...
2015. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, egy 54 nm-es lakásra most költöttünk kb 3 milliót, pedig csak két helyiséget nyitottunk egybe, plusz burkolatok cseréje, álmennyezet, teljes vizesblokk-felújítás, festés-parkettázás, meg némi bútor.
2015. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez pl. 140 nm-es, ami bár nem 150, de ha van 140, van 150 is...egyrészt. Másrészt elírtam (amit később ki is javítottam). Általánosságban szoktam az albérlet alatt panelre gondolni, ezért tévesztettem össze, megszokásból.


A többieknek köszönöm, sokat segítettetek!!

2015. aug. 14. 22:24
 8/12 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy az nem is lakás, hanem ház.


De ez pl. 144 nm-es lakás:

[link]

2015. aug. 14. 22:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van ekkora LAKÁS, még nagyobb is akad, de nem PANEL LAKÁS. Vagy te a panel lakást-tégla lakást-albérletet-házat-nyaralót is össze-vissza kevered?
2015. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor sem teheted meg ha tied a lakás. Statikusi hatástanulmány kell + önkormányzati engedély, ez csak 1,5 millió forint mert az egész panelházra kötelező a vizsgálat.
2015. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!