Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy társasházban lakok albérle...

Egy társasházban lakok albérletben és a felső szomszédom állandóan hangosan fúr, kapapál stb. Köteles vagyok ezt tűrni vagy lehet tenni ez ellen valamit?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
2015. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
78%
A Házirend szabályozza, hogy mikor lehet felújítani. Ha ezen kívül csinálja, akkor hívhatod a rendőröket. Persze amúgy is, csak akkor nem lesz foganatja. Vele beszéltél már? Mit mondott, meddig fog tartani?
2015. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet az én alsó szomszédom vagy. Ezúton is bocsi... :D

Én most költöztem és mivel dolgozom, ezért csak 4 után van időnk bútort összerakni, polcot feltenni, fúrni, faragni, stb. Ha az én alsó szomszédom lennél, akkor kb. egy hét és végzünk minden ilyen hangos melóval, türelmedet kérem. :)


Viccet félretéve remélhetőleg csak felújítanak és előbb-utóbb fejezik. Menj fel és illedelmesen kérdezz rá, hogy mi ez a hangoskodás és meddig csinálják még. Nyilván nem akar semmi rosszat, ahogy én sem akarok, de ezek a műveletek sajnos hangosak, ez van.

Nálunk egyébként este 9 után és hétvégén nem lehet fúrni, ez van a házirendben.

Köteles vagy-e tűrni? Nem feltétlenül, de nem biztos, hogy megalapozod a jó viszonyt, hogyha papmogsz amíg ők felújítanak. Nekem jól esne egy kis megértés és türelem, mert amúgy jó szomszédnak tartanám magam.

Ha nem felújítanak, hanem valami ilyen jellegű munkája van a felső lakónak, akkor ne tűrd nyilván!

2015. szept. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem a felújítás hangja nem zavar, mert tudom, hogy egyszer vége lesz. Mióta fúr? Próbálj meg vele beszélni, köszönhetsz is neki (nálunk mindenki köszön mindenkinek, ismerjük is egymást stb.) kérdezd meg hol tart a felújítás. Próbálj kedves maradni, mert lehet őt is idegesíti, hogy még nem fejezte be, szóval ne érezze, hogy támadod. ha ténylegesen felújít, akkor gondolj arra, hogy te is fogsz felújítani, te is ugyanilyen zajos leszel.

Engem az zavar ha valaki ordenáré módon tör-zúz, üvöltözik, káromkodik, mert annak sajnos sose lesz vége.

2015. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!