Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Télen tényleg kötelző a...

Télen tényleg kötelző a ruhaszárítógép?

Figyelt kérdés
Albiban lakunk, és a főbérlő kitalálta, hogy télre vennünk kell ruhaszárítógépet, mert le fog válni a tapéta ha a lakásban teregetek ki. Egy héten 3x mosok, kétnaponta vagy hétvégén egyszerre. Őszintén fogalmam sincs, hogy most ez mire jó, mert még anyuékkal laktam bent teregettünk és sosem volt gombás, penészes a fal. Télen ígyis úgyis tennék a radiátorokra egy kis vizet, hogy ne legyen száraz a levegő. Szerintetek mi legyen?
2015. okt. 8. 11:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Vegyen o. A lakast berendezve adta ki, akkor az o kotelessege.
2015. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne a szerződésben, akkor nem kell. Szerintem amúgy semmi köze hozzá, hova teregetsz, vagy ő is ott lakik? (Főbérlőt írtál)
2015. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, berendezve. Mosógép sem volt benne. Azt mi vettünk.
2015. okt. 8. 11:50
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, a főbérlő alattunk lakik. Ez egy nagy kertes ház és két szintes. Ők alul, mi fölül.
2015. okt. 8. 11:52
 5/23 anonim ***** válasza:
És mi van a szerződésben?
2015. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nincs szó szárítógépről a szerződésben...mosógépet mondták egyedül, hogy vennünk kell, mert az nincs. Meg is vettük. Ha elköltözünk visszük magunkkal vagy eladjuk előtte.
2015. okt. 8. 12:05
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne foglalkozz vele, mondd meg, ha tönkremegy a tapéta levonhatja a kaucióból.
2015. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Jogilag nem tudom. Kiköltözes utan hasonlo allapotban kell visszaadni a lakast, tehat gondolom a tapetat megcsinaltatni, ha levalna. Es ha hosszu tavon akartok ott lakni, egeszsegetek miatt erdemesebb sztem megakadalyozni a peneszesedest. Olcson kaphato a kijelzös meröszer, en figyelnem.


A modern, müanyag ablakos, nagyon jo szigetelesü ablakok mellett önmagaban is magasabb a lakasban a legnedvessegtartalom, es kisgyerekek mellett nem biztos, h tudsz gyakran szellöztetni. De a haz falainak epitesekor is becsuszhatnak hibak, ami miatt kifizetödöbb megakadalyozni a peneszesedest.

Tudomasom szerint nalunk minden rendben, megis figyelem a legnedvessegtartalmat. A mi hazunkban sokaknak van is szaritogep, ami egyebkent nagyon praktikus sztem. En amig lehet, a fedett erkelyre teregetek, de agynemüt es ami "raer" szaradni, telen is. Amit muszaj bent a lakasban, azt a fürdöszobaban. A fürdökadba teszem bele a szaritot, amire felakasztom a ruhakat. Fütes mellett hamarabb megszarad, fürdes utan pedig bekapcsoljuk az elektromos paraelszivot, ami szinten szaritja, ill. este lefekves utan szoktam hosszabb ideig kiszellöztetni a fürdöt, amikor ruhak vannak felakasztva es alacsony kint a paratartalom.

2015. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha lenne annyi pénzem,hogy ne tudjam hova tenni megvenném a gépet,de ebben a hónapban jön a tüzifa. Jövőhónapban téligumit kell venni.. Egyszerűen nem fér bele még ez is. Hitelre pedig nem szeretném.
2015. okt. 8. 12:26
 10/23 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy a teraszra teregetek, amikor nem esik. Ha esik akkor a mosókonyhába. Ilyen pince szerűség van kialakítva. Szerintem íg
2015. okt. 8. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!