Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hogyan csinálnátok, ezt az...

Ti hogyan csinálnátok, ezt az albérletezést? (bőven lent)

Figyelt kérdés
Szóval, van egy lakásunk egy nagyvárosban, amiben 3 ember lakik, közülük egy a bátyám, a másik kettő pedig két barátja( mind a 3-an ugyan abból a városból valók szóval elég rég ismerik egymást), mind a 3-an egyetemisták. Mindenkinek külön szobája van. A gond az, hogy 1 év múlva érettségizem és valószínűleg ugyan arra az egyetemre szeretnék menni, és így nyilván ott laknék, viszont nem tudunk dűlőre jutni hogy mi lenne a helyes megoldás, mert 4 ember nem fér el a lakásban, viszont ki se szeretnénk őket rakni, szerintetek van valami megoldás? Mikorra én odakerülnék addigra bátyámnak lenne még 2 éve, illetve a másik két embernek, az egyik jövő januárba végez alapon viszont maradna mesteren, a másik pedig innestől számítva van még 4 féléve.

2015. dec. 23. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Az élet kegyetlen a lakás a tiétek tehát egy főnek menni kell. Gondolom nem akarsz lakást bérelni ha van saját. A testvéred mégse rakhatod ki hiszen övé is a lakás tehát az egyik haver menjen. Szólj a bátyádnak hogy kell egy hely egyik havernak keressenek máshol szállást.
2015. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért kellene mennie az egyiknek? Én biztos azt az utat járnám be, hogy megmondanám a 2 srácnak - hogy kellene az egyik szoba, hajlandóak-e összeköltözni, s mivel ugye ebből kényelmetlenségük származik, ezért a díjat felére csökkenteném: pl. ha eddig fizettek fejenként 25-25 ezret, akkor most kettejüknek lenne pl. 25-30 ezer az az egy szoba. ha ebbe belemennek, akkor jó, ha nem, akkor valakinek tényleg mennie kellene
2015. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a korrekt, ha felajánljátok nekik, hogy osztozzanak egy szobán, ha nem, akkor keressen egyik, vagy mindkettő másik helyet.
2015. dec. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Le kell tesódnak ülni velük, és megbeszélni a helyzetet.


Tényleg ezek az opciók, vagy az egyik megy, vagy ha benne van mindkettő, akkor egy szobába költöznek és felezni a díjaikat. Esetleg te költözöl össze tesóddal, akkor megmarad a "bevétel" is a +2 emberből, és el is fértek valahogy.


Mondjuk a ketten legyenek egy szobában dologból is előbb utóbb dönteni kellene, hogy ki menjen.


De az is opció, hogy keresel egy szobát, lehet találsz viszonylag jó áron, és pénzügyileg ugyanúgy jöttök ki, mintha kiraktok 1 embert.

2015. dec. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Az egyetemista albérletekben általában sűrűn cserélődik is a társaság. Lehet, hogy egy éven belül valamelyik srác éppen magától is menne. Esetleg már szólhattok, hogy egy szoba fog kelleni, ennek megfelelően gondolkodjanak.


Ráadásul ez még szerintem 3 félév, szóval másfél év...

2015. dec. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!