Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlők! Túl nagy elvárás a...

Albérlők! Túl nagy elvárás a tulajtól, hogy nézzétek a postaládába érkező leveleket?

Figyelt kérdés

A lakásunk belsőudvaros földszintes házban van kiadva. A lakásajtó mellett van a postaláda. Mivel ott az állandó lakcímünk, érkeznek oda leveleink is néha (de igyekszünk mindent a levelezésire küldetni).


Az albérlőinket kértük többször, hogy nézzék a ládát, és szóljanak, elugrunk érte a ládához, ha van valami, de nem nézik sosem. Ők már a második pár, akik bérlik, de az előzőek sem nézték.


Nem tudom eldönteni, hogy ez már túl nagy elvárás vagy még korrekt lenne tőlük? Mi maximálisan azok vagyunk velük.



2016. febr. 28. 11:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
51%
Nem nagy elvárás. De a kérdés nem ez. A kérdés az, miért vagy oda bejelentkezve, ahol nem laksz. Én biztos nem bíznám a leveleimet semmi idegenre.
2016. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
48%
én se bszakodnék a te leveleiddel
2016. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

1: mert mi is albérletben élünk, itt van levelezési címünk, de bejelentkezni nem tudunk (nem engednek, csak tartózkodásit).


a saját lakásunkban van az állandó lakcímünk, tényleg csak azoktól jön oda levél, akik nem értik, mi az a levelezési cím (pl. az állam:))

2016. febr. 28. 11:59
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Ez vagy egy troll-kérdés, vagy sikerült az ország két legb.lf..zabb párját kifognod albérlőnek.


Ha én albérletben laknék, alap lenne, hogy mindennap megnézem a postaládát. Egyrészt én is kaphatok levelet, ha rendelek valamit a nettről, odarendelem ( ehhez még ne se kell jelentkeznem). De nem is mennék olyan albérletbe, ahova tartózkodási címre nem jelentkezhetnék be, ha viszont bejelentkezek, akkor hozzád hasonlóan nekem is az lenne a levelezési címem.

Ha meg már megnézem, akkor még csak pénzbe sem kerül egy e-mailt küldeni a tulajnak, hogy levele van.


A másik szempont, hogy még az albérletembe sem szeretném ha betörnének. Nem az én lakásom, de az én ingóságaimat vinné el a betörő. Márpedig az egyik legjobb betörő-csalogató a tele postaláda.

2016. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
26%

Nincs olyan, hogy nem engedik. Semmi közük hozzá. Két tanú írja alá a bérleti szerződést, akkor nem kell tulaj aláírása a lakcímbejelentéshez.


Az állam úgy tudja, hogy ott laksz, ahol a lakóhelyed (tévesen: állandó lakcímed) van. Ez a lakóhely jelentése ugyanis. Nem ideiglenes meg levelezési meg ki tudja, milyen címeket kell megadni, hanem azt az egyet, ahol laksz.

2016. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

3: elég szánalmas lenne egy ilyen trollkérdés. vagy...egyáltalán bármilyen:)


köszi a válaszod, de látod, a 2. válaszoló is úgy gondolja, ahogy az albérlőink. majd legközelebb neki adjuk ki:) amúgy mi is egyből odaadjuk a tulajnak a leveleket, amik ide jönnek, egy email, ingyen van...

2016. febr. 28. 12:24
 7/35 A kérdező kommentje:
5: rendben, akkor köszönöm a tanácsaidat.:) attól még nem ez a kérdés:)
2016. febr. 28. 12:28
 8/35 anonim ***** válasza:
88%

"elég szánalmas lenne egy ilyen trollkérdés. vagy...egyáltalán bármilyen"

Valóban. Ettől függetlenül van belőlük elég.


"de látod, a 2. válaszoló is úgy gondolja, ahogy az albérlőink."

Igaz, nem vagyunk egyformák.

De szerintem a "baszakodás" és aközött, hogy egy ingyenes e-mailt küldök ( ami kb. 10 mp), nagy a különbség.

Semmi gond -keress másik albérlőt, nekik meg köszönd meg a korrekt hozzáállást!

2016. febr. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%

"Az állam úgy tudja, hogy ott laksz, ahol a lakóhelyed (tévesen: állandó lakcímed) van. Ez a lakóhely jelentése ugyanis. Nem ideiglenes meg levelezési meg ki tudja, milyen címeket kell megadni, hanem azt az egyet, ahol laksz."


Ezek szerint te jobban tudod, mit hogy tud az állam, mint az állam maga!

:-)

[link]

2016. febr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
11%
Az összes leveledet visszaküldeném a feladónak "elköltözött" jelzéssel. Nehogymár a bérlőd legyen a hibás, amiért TE nem rendezed a lakcímedet. Nem azért fizet, hogy ezzel zaklasd. Megkérni lehet, de ha nem csinálja meg, így jártál.
2016. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!