Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Alig-alig fizető bérlővel...

Lugojul kérdése:

Alig-alig fizető bérlővel szemben milyen jogi lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Külföldi tartózkodásom alatt egy közeli rokon intézte az üresen álló lakásom kiadását, és elég nagy a baj már.

Fél éve lakik ott egy bérlő, akivel az első 3 hónapban semmi gond nem volt, mindig időben fizetett.

Ezt követően úgy kellet hetekig utána járnom, mire hajlandó volt fizetni.

Sokszor nem vette fel a telefont, utána mindenféle bejelentés nélkül külföldre ment munkaügyben több hétre. Amikor kérdőre vontam pedig egyszerűen kinyomta a telefont.

Néhány nap múlva azt "tanácsolta" sms-ben, hogy vonjam le a kaucióból.

Ráadásul olyan stílusban válaszolgat, mintha nekem kéne elnézést kérnem tőle, hogy egyáltalán el merem kérni a lakbért meg a rezsit.

Jelenleg nem tartozik egy fillérrel sem, de az utóbbi 3 hónapban a határidő után három hétig futottam a pénzem után minden alkalommal...


A múlt héten úgy döntöttem, hogy elegem van, és elküldöm a p@csába...

Illetve küldeném, mert szerződés nincs (csak szóbeli), és be van jelentkezve arra a címre mint lakos (magyarul szerepel a lakcímkártyáján).

Ezután ő visszafenygetett, hogy felnyom a NAV-nál.


Hogy miért nem lett normálisan lepapírozva, az most hosszú történet, és óriási nagy hülyeséget követtem el amikor rábíztam a rokonra ezt az egészet, de jelenleg ez a tényállás.


Olvastam több "rémtörténetet" kirakhatatlan bérlőkről, jegyző által bérlőnek adott birtokvédelemről, és egyebekről...


Megjegyzem, nem szeretném erőszakkal kivágni onnan, nem azért, mert nem érdemelné meg, hanem egy esetleges jogi procedúra esetén nem jönne jól egy önbíráskodás, vagy testi sértés, stb...


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tudott tenni?


Előre is köszönöm a válaszokat


2016. máj. 11. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Fenyegessen , te is diszkréten pár cimbivel megmondod mi a pálya . Ez megérdemli ,mert pont a passzívitásodra hagyatkozik és előnyben van . Nem tesz az ilyen semmit , kirakod a cuccaival együtt és zárat cserélsz , patkánykodás esetén egy fülcsi belefér azért nincs börtön .
2016. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xswerdy ***** válasza:
98%
Amúgy tényleg nem fizettél adót? Tehát lehet valami bajod, ha tényleg felnyom? Amúgy még van egy bő heted, hogy beadd az adóbevallásodat a múlt évről, szóval én inkább befizetném az adót (ami egyáltalán nem olyan magas), és akkor legalább visszafenyegetnie nincs mivel.
2016. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bence_ ***** válasza:
92%

Utolsó tök jót írt. Bevallód aztán csókolom.

Most raknám ki, mert fenyeget.

Kirakni a cuccait, zárat cserélni.

2016. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"kirakod a cuccaival együtt és zárat cserélsz , patkánykodás esetén egy fülcsi belefér azért nincs börtön ."


Na ezt pont szeretném elkerülni. Amúgy egy ránézésre törékeny kis nőről beszélünk (valójában egy rafinált némber), akinél én kb. 30 centivel magasabb és 40 kilóval nehezebb vagyok.

Ha elkezdem kihordani a cuccait, és esetleg elém áll, én meg udvariasan arrébb teszem, már le is raktam magam ellen egy büntető feljelentés alapjait. Sok mindent el tudok képzelni róla.

Azt szeretném elérni, ha nem költözik ki önszántából, akkor végső esetben bírósági végzéssel, rendőri kísérettel tudjam onnan kitenni.


Valóban nem fizettem egy fillér adót sem, ezen utólag változtatni nem tudok, már felkészültem anyagilag egy lehetséges NAV büntetésre.

2016. máj. 11. 17:51
 5/10 anonim válasza:
100%

Én is kiadtam régebben a lakásomat 4 évig, de én szerencsésnek mondhatom magam akkor, ilyen problémám soha nem volt.

Az előző kommentelőkkel ellentétben nem javasolnék semmilyen "haverokkal felmenetelt", sem önkényes kipakolást, hiszen ha feljelentést tesz emiatt, akkor kb. hónapokkal hosszabíthatja meg a jogi hercehurcát.

Amúgy jogilag végigjárni az egészet ügyvédre lesz szükséged, mivel szóbeli megállapodás van csak, és nem fizettél adót sem, ráadásul bejelentkezett a címre az okmányirodában.

Szvsz ezek jól meg fogják bonyolítani az egészet, ezzel pedig a bérlőd teljesen tisztában van.

Én csak a legközelebbi bérbeadáshoz tudok tanácsot adni, ügyvéd által megírt, majd közjegyzőnél mindkét fél által aláírt papírral (ez nálam két havi bérleti díjnak megfelelő összeg volt, de ennyit megért) vagy biztonságban mint kiadó, ilyenkor szerződésszegés esetén röpke 2-3 hét alatt teljesen legálisan kivághatod a lakásból. Ez ismerve a magyar bíróságok és egyéb hatóságok "gyorsaságát", szinte fénysebességnek" számít.

Sok sikert és kitartást!

2016. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bence_ ***** válasza:

Ha te ezt jogi útra akarod terelni akkor az 2-3 év.

Akkor mehetne gyorsan ha lenne egy közjegyző elött hitelesített okirat.

2016. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az adózást még simán tudod rendezni. Korábbi évekre is adhatsz be önrevíziót. Jó ügyvéddel legkésőbb fél éven belül jogerős határozatod lesz a lakás kiürítéséről.
2016. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
100%

"Valóban nem fizettem egy fillér adót sem, ezen utólag változtatni nem tudok, már felkészültem anyagilag egy lehetséges NAV büntetésre."


Miért ne tudnád rendezni? Azt írod, fél éve adtad ki a lakást. Tehát kb. két hónapot lakott a tavalyi évben a bérlő, annak az utolsó negyedévében. Arról az évről bevallást most kell beadnod, és az adót megfizetned május 20-ig. Adóelőleget negyedévente kell ugyan fizetned, arra a negyedévre januárban kellett volna, de ennek nincs semmi szankciója.


Ha netán már beadtad az adóbevallásodat, akkor is csinálhatsz önellenőrzést, mivel még a határidőn belül vagy, ennek sincs szankciója. Amennyiben korábbi év lenne érintve, akkor már kellene önellenőrzési pótlékot fizetned, de az még mindig kevesebb, mint egy esetleges birság.

2016. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj, de nem tudok együttérezni egy adócsaló senkiházival.

Megszívtad. Í.J.

2016. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hogy tudott a nő lakcímet bejelenteni a lakásba?
2016. máj. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!