Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudom rávenni az albérlőm...

Kiss Zsolt Viktorné kérdése:

Hogy tudom rávenni az albérlőmet a bérleti díj fizetésre? Nem érti hogy a kaució nem lelakható!

Figyelt kérdés
Utolsó bérleti díj,tartozás behajtása,

2016. júl. 12. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
A bérlőd fél attól, hogy nem kapja vissza a kauciót?
2016. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
71%
Ha a szerződésben nincs benne hogy az utolsó hónap le lakható a kaukcióból akkor igazából barmit tehetsz!
2016. júl. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
A " kaukció"-t fellehet használni pl a lakás átadásakor feltárt károk rendezésére! Pl nem olyan állapotban veszed át , mint ahogy át adtad! Hiányos, le van lakva... stb
2016. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem akarod visszaadni a kauciót?
2016. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs rezsitartozása, nincs semmi kár a lakásban, akkor a kaució visszajár neki. Ebben az esetben az utolsó lakbért levonhatod a kaucióból.
2016. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha jol ertem, a berlod nem fizetett juliusra, mert nalad a kaucio. Igen am, de a rezsiket (amiben ebben a honapban hasznal el), oda fogja neked adni kesobb vajon? Mert ugye a kaucio csak egy havi berleti dijat fedez. Es ha kart tesz a honapban a lakasban? Pl."csak" szethasitja a kanape huzatat vagy szettori a kadat?


Nalunk nem lelakhato a kaucio. Ha tavozaskor a lakas rendben, akkor a rezsiket levonva visszaadjuk a kethavit.


Kuldj neki felszolitast fizetesre es ha nem fizet, elbukod a penzt, de a szerzodesben foglaltak szerint kiteheted sulyos szerzodesszegesert.

2016. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem akarja, akkor beszéld meg vele, hogy megnézed most a lakást, milyen állapotban van, hozzászámoltok egy átlagos rezsit és előkalkuláljátok a dolgot. Biztos fél, hogy nem kapja vissza, de te is jogosan félsz, hogy valami kár van. Találkozzatok és beszéljétek meg a helyszínen, így ő is érzi, hogy nem akarod átverni és te is látod mi van a lakásban.
2016. júl. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
100%
Ha jól értem, már felmondtátok a szerződést, az utolsó hónap ketyeg. Hát sokat nem tudsz tenni. Amikor kiköltözik, akkor megcsinálod az elszámolást, és ha az jön ki, hogy még tartozik (bérleti díj, rezsi tartozás, esetleges károkozás), akkor azt jogi úton érvényesítheted. Ha annakidején kikötöttetek kamatot késedelem esetére, akkor azt is követelheted, ellenkező esetben is, de csak a jegybanki alapkamatot.
2016. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A szerződésben benne van hogy a kaució nem lakható le!Bérleti díjat önkényesen nem fizetett,hol ott még rezsi tartozása is van!Arról szó sincs hogy, Én ne akarnám vissza adni!A kaució kiköltözéskor jár vissza,abban az esetben ha átadja a szobát olyan állapotban,ahogy átvette és az okozott kárt megfizeti.
2016. júl. 15. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!