Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni a tulaj...

Mit tudok tenni a tulaj drasztikus albérleti díj emelése ellen?

Figyelt kérdés
Most hívott pár perce, hogy augusztustól 40 000(!) forinttal akar emelni a bérleti díjon. Persze egyből mondtam neki, hogy ezt már nem fogom tudni gond nélkül fizetni, erre azt mondta, hogy akkor keres más bérlőt helyettem, akkora roham van most az albérletekért, hogy napokon belül talál valakit helyettem. Már több mint öt éve bérlem ezt a lakást és már márciusban is volt egy 10000 Ft-os emelés, de azt még minden további nélkül "lenyeltem", de ez a mostani negyvenezer forintos azt hiszem túlmegy a józan ész határán, ezenkívül hátbatámadásként élem meg. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. júl. 24. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
A márciusi béremelésnél kellett volna új szerződést kötnetek, így egy évig nem emelhette volna.
2016. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Határozott szerződésetek van? Elvileg annak időtartalma alatt nem emelhet...
2016. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Sajnos márciusban nem írtunk új szerződést, csak annyi történt, hogy minden fizetéskor aláíratok velük egy átadás-átvételi jegyzőkönyvet és abba már nyilván az emelt árat írom bele. De a szerződésben még a március előtti bérleti díj szerepel.
2016. júl. 24. 11:00
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Fizet adót? Sokat nem tehetsz!Fizetsz, v nem, és esetleg feljelented adó csalás...
2016. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

1. Mekkora az albérlet, és mennyit fizetsz?


2. Hivatalosan béreled a lakást vagy feketén?


3. Ha nem tudod fizetni, akkor kezdj el sürgösen másikat keresni.

2016. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
#4-el egyetértek. Egy ilyen megérdemel egy NAV vizsgálatot.
2016. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Már írta, van szerződés, ami 5 éves. Még ha akkor határozott idejű is volt, most már határozatlan idejű, tehát akkor emelhet a kapzsi tulaj - akár havonta - mikor kedve tartja.
2016. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Adót tudomásom szerint nem fizet és a hivatalos bejelentést se engedi.
2016. júl. 24. 11:25
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Mennyi a felmondasi idő? Keress mast de gyorsan. Vagy irrealisan alacsonyan bérelted? Hatarozatlan időnél bármikor emelhet, de ha ki van kötve a felmondasi idő azalatt nem kell emeltet fizetned. Mennyit fizetsz mekkora lakasra?

Adózast ő mondta hogy nem adózik?

Mert pl, mi adózunk, de a lakcímbejelentést nem engedjük. Azért hogy könnyebben ki tudjuk rakni ha barmi van. Manapsag sztem sehol nem engedik, viszont adóznak meg ha kevesebbet is, mert a szomszed vagy barki bejelentheti.

2016. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%

Lényegtelen mit mond a tulaj az adózásról.

A NAV-nál lehet bejelentést tenni, szerződést bemutatni, ők majd megvizsgálják adózik vagy sem. Ha nem, jön a komoly bírság.

2016. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!