Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hogyan bírjátok az albérlet...

Ti hogyan bírjátok az albérletezéssel járó állandó bizonytalanságot? Most nem azokra gondolok, akiknek van hova hazamenniük, csak átmenetileg kivesznek egy szobát/lakást, hanem azokra, akiknek nincs más választásuk.

Figyelt kérdés
Én sokszor úgy érzem, hogy már elég. És mivel nem tudok lakást, csak szobát bérelni, elkerülhetetlen a lakótárs, aki ha összeférhetetlen, akkor csak nehezíti a helyzetet. Jelenleg se párom, se olyan barátom nincs, akivel közösen tudnék bérelni valamit. Tudom, hogy pozitívan kellene hozzáállni, de néha nagyon nehéz. Akik hasonló helyzetben vannak, van valami bevált módszer a nehezebb napokra?

2016. szept. 3. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Szüleidhez sem tudsz hazamenni? Akkor hol tartod a rengeteg holmid? Nekem egy garzonban plussz galéria sem fér el szinte.

Amúgy elég xar én azt útálom hogy nem lehet egy szóget beverni a falba mert az 5 e ft kötbér/ szög.

2016. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Vegyél valahol vidéken egy házat. 1 misiért már kapsz. Így lesz hova hazamenned.
2016. szept. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én is albérleteztem hat évig, és sok kölcsönnel vettem egy pici lakást. Nagy megnyugvás volt, de csak akkor, amikor ki tudtam fizetni a kölcsönt. Kellett szülői támogatás. és azért nekem volt hova hazamennem, ha 300 km-re volt, akkor is. Sajnos manapság azt hiszem, hogy csak külföldi munkavállalással teremthető meg az önálló lakás, akinek nem tehetősek a szülei és nincs magasabb végzettsége. Mennyi a fizud? Mennyi önerőt tudnál előteremteni egy lakásra? Egy vidéki kicsi ház olcsó, de annak is van rezsije, amit havonta fizetni kell, hogyha csak hétvégére megy oda, akkor is. A fűtés télen nem úszható meg és nem olcsó vidéken sem, és oda is kell utazni.
2016. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egyedül a testvéremhez tudok menni, ott otthon érzem magam. Vidékre nem mennék, mert szeretem a várost, de tény, hogy nem egyszerű előteremteni egy saját lakást. Esetleg, ha összeállnék valakivel.
2016. szept. 4. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Egy gazdagabb partner ! A neme, kora mindegy...
2016. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már akinek :)
2016. szept. 5. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!