Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Mik a jogaim? Hogy lehet ezt normális keretek között megoldani?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom másfél éve. A múlt hónapban bejelentette a tulajdonos, hogy eladja a lakást és ki kell költöznöm. A problémám az, hogy nagyon drágák az albérletek és nem tudnék kifizetni egy új albérletet 2 havi kaucióval. Nem szeretnék veszekedni a tulajjal, csak szeretnék megoldást találni erre a helyzetre. Addig mindenképpen szeretnék maradni, míg nem tudok kifizetni egy másik lakást, mivel máshová nem tudok menni. Milyen tanácsotok lenne?
2016. nov. 1. 18:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
Az hogy ez a magànügyed. Ha a szerződésben foglaltak szerint felmondják az albérletet akkor menj haver, barát, családtag stb.ismerőshöz. Ne is veszekedj mert nem a te házad. Semmi közöd hozzá mit akar vele. Pl neki is lehet gondja stb ami okként szolgál.
2016. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben a mostani kauciódat visszakapod kiköltözéskor. Az valószínűleg elég lesz egy szoba bérlésére. Társulj be valakihez, aztán majd ha összegyűlik a pénz rá, akkor mehetsz önállóan lakást bérelni.
2016. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló köszi a negatív hozzászólást, nem ilyen válaszra voltam kíváncsi. Ja, és nem vagyok a haverod... Tudom, hogy nem az én lakásom, de az albérlőknek is vannak jogai, stb... Az meg, hogy nem tudsz olvasni, az a te bajod. Egyáltalán nem akarok veszekedni, ha olvastad volna rendesen. Az meg, hogy ez a magánügyem, igazad van, de azért van ez az oldal, hogy segítsük egymást és nem azért, hogy degradáljuk a másikat. Amit leírtál én is tudom, de én megoldást kerestem, nem azt, hogy semmi megoldás rá, mert nem az enyém a lakás. Egyébként pedig nem én vagyok az egyetlen ezen az oldalon, aki magánügyi problémával fordul a többiekhez. Szóval köszi a nagy semmit!
2016. nov. 1. 18:53
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: köszi a pozitív hozzáállást, de sajnos ez az opció nem választható. Többször éltem már együtt másokkal és nem volt jó vége sosem. Így ez sajnos kilőve.
2016. nov. 1. 18:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként még az első válaszolónak csak annyit, hogy olyan megoldásra gondoltam, hogy pl. ha nem tudok költözni télen, kirakhat-e az utcára?
2016. nov. 1. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Jól írta az első, ez a helyzet még akkor is ha ez neked nem tetszik.

Ha felmondták el kell költöznöd.

Világos, hogy ezt szeretnéd valahogy elodázni de erre nincs semmilyen "jogod"

"Mik a jogaim?" Tipikus.

Gondolom én is negatív vagyok neked.

2016. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló, ne általánosíts légyszíves. Tipikus... Eléggé cinikus voltál. Neked is leírom, hogy normális megoldást keresek. Csak szeretnék másik lakást találni és zökkenőmentesen elköltözni. Nem akarok én semmi rosszat a tulajdonosnak sem, de magamnak sem. Én megértem, ha el akarja adni, mert az övé és megteheti, de az utcára sem szeretnék kerülni emiatt. Erre várok megoldást.
2016. nov. 1. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Erre minden normális ember fejében meg van a válasz azonnal.

- másik albérlet

- vagy más egyéb hely ahol lakhatsz

Vagy ha nem így érted akkor hogy?

2016. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen jogod a felmondási idöre van, ez alatt keresel másik albérletet.


Ha a lakás rendben van, akkor visszakapod a kauciót és ezt be tudod fizetni a következö helyen.

Átmeneti megoldásként - ameddig nem találsz megfelelö lakást -, pár hónapot ki lehet bírni egy szobában is, legfeljebb megpróbálsz alkalmazkodni az idö alatt.


Ha szabályosan felmondtak neked, akkor ki kell költöznöd, nem maradhatsz ott.

2016. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mennyi a felmondási idő alapesetben? Mivel írásbeli felmondást nem kaptam, csak szóban közölte velem a tulajdonos.
2016. nov. 1. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!