Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bulinegyedben lakók, tényleg...

Bulinegyedben lakók, tényleg élhetetlen a környék? Miért és min változtatnátok? Most lehetőség van rá.

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 20:45
 1/8 b4r4thg ***** válasza:
92%
Ha jártál már a belvárosban este, akkor tuti nem cserélnél velük. De ez is biztos csak megszokás és jó hangszigetelő ablakok kérdése.
2016. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

"Megszokas es jo hangszigeteloablakok kerdese". Hat sajnom nem ilyen egyszeru azert. En a 80-as evekben ott eltem, akkor még lehetett ott élni.Ugyanolyan varosresz volt mint a tobbi, ugyanolyan eletritmussal.

Mára vérlázító hogy mi lett belőle, verlazito hogy tobb ezer ember eletet teszik tonkre...

Az eddig csendes utcakban most sok szaz hullareszeg vagy drogos fiatal tantorog, orditozik, osszevizelik a kapualjakat, megrongaljak az autokat... Van ahol annyian vannak, hogy keptelenség átmenni kozottuk.

Es ide anno szepen autoval jottel haza, nyugodtan leparkoltal es szepen felmentel a csendes lakasodba..

Nem tudom, h hogyan lehet engedelyezni egy szorakozohelyet ott, ahol normalis, dolgozo polgarok elnek....es itt meg raadasul tobb tucat szorakozohely van egy helyen...

2016. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Tavaly a Rákóczi úton laktam... K***ák jártak d*gni a házba, állandóan ment a duhajkodás, ami azért egész éjjel és hajnalban zavaró, pedig egyetemista vagyok. Arról nem is beszélve, hányszor törték be a bejárati ajtónk üvegét a részeg turisták és gyökerebb punkok :D én is tudok bulizni, de azért ettől pár hónap után besokalltam. Ja, a csövesek beköltözéséről nem is beszélve...
2016. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Egy folyamatos zajfigyelés segíthet, mint ez is www.robserver.eu
2017. aug. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Kegyetlenül le leszek pontozva, de szerintem ez az egész picsogás szánalmas, önző és értelmetlen. Ott lakok, és csukott ablakkal minden este jól alszom, pedig a basszust még érzed is (a ház alsó részén van a kocsma). Szerintem eléggé hisztisek a szomszédok. Igaz, én voltam kollégista, és megtanultam, hogy aki álmos, az vesz egy nyomorult füldugót, és alszik úgy, ha máshogy nem megy. Laktam más kerületekben is, az M7 bevezetőre nyíló első emeleti ablak alatt aludva majdnem akkora volt a zaj, mint itt, egy vasútállomás mellett meg nagyobb is, fél év után kívülről tudtam a hétvégi menetrendet hajnal négytől este 11-ig. De, már bocsásson meg a világ, én akartam belső területen, jó közlekedés mellett lakni! Meg az sem igaz, hogy az a pár utca jobban össze lenne okádva - legalább is a tapasztalataim alapján.

Nem tartom fairnek, hogy néhány ember miatt megszűnik az egész, és mehetünk aludni a tyúkokkal. Mindenki legyen nyolckor ágyban, legyen csend, rend, kötögessünk otthon. Hogyne...

2017. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó kommentelő mennyi idős vagy?

És nincsen igazad szerintem.egy élet munkájával osszesporolt pénzen veszel egy belvárosi lakast,csinositgatod,gyereket nevelt benne,igyekszem tisztességes életet élni és akkor bulinegyedde válik és hallgatod esténként a részegek orditozasat és a basszust a falakbol.Te sem gondolod hogy bárki is fuldugoval akár aludni az otthonában!!!! Főleg,ha 30 millioert vette... Nem értem miért a lakóknak kéne elfogadni ezt és miért nem a bulizoknak máshol bulizni?!?

Miért a belvárosba kell egy bulinegyed? Miért nem egy külvárosi ipartelepen vagy mint volt régen a Hajógyári?!

2017. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, 29. De ha lenne rá alternatív megoldás, mondjuk tényleg megvalósítható lenne gyakorlatban a - teszem azt - soroksári úti ipari épületek helyére kirakni a bulinegyedet megfelelő infrastruktúrával, akkor abszolút mellé állnék. Nem azzal van a baj, akinek ez nem tetszik, és változást akar, hanem ezzel a "tíccsák be mer' régen minden jobb vót" mentalitással, megoldási javaslat nélkül. Ha követed a fejleményeket, benne vagy csoportokban, akkor láthatod, hogy itt a lakók semmi kompromisszumra nem hajlandóak, de azt elvárják, hogy őket mindenki vegye figyelembe. Márpedig a belvárosban élés ezzel (is) jár. Nekem azóta vissza se köszön néhány szomszéd, amióta kijelentettem, hogy szerintem azért nem kéne mindent bezáratni éjfélkor.

Ami még eszembe jutott, hogy a buli 2012 óta van kinn az utcán. Akkor nem a mostani lakásomban laktam, hanem a Kálvin és a Ferenciek tere között, de három kocsma is volt az utcában, és érezhető volt, hogy az addig a kocsmában bagózó részegek kiköltöztek a kocsma elé, ahol rágyújthatnak. Ez szerintem a valaha volt legidiótább kezdeményezés, én se dohányzom és elvileg engem véd ez a törvény, de inkább ülök havi kétszer egy füstös kocsmában, vagy egy vonatutat is kibírok egy dohányzó kabinban, mint hogy most minden reggel át kell vágnom 200+ épület előtt, járdán dohányzó emberen, ha munkába megyek, mert a benti dohányzókat megszüntették. De, hogy visszatérjek a bulinegyedhez, ott van pl. a Füge udvar, aminek belső dohányzója van, és előttük tényleg csak az mászkál az utcán, aki jön vagy megy, nem kinn van a buli.

2017. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#én is laktam kollégiumban és vasútállomás mellett is, de szerintem egyik sem összehasonlítható egy őrjöngő brit csapattal :D az ember hagy akarjon már az otthonában nyugodtan aludni...nekem még szerencsém van, mert a lakás elhelyezkedése miatt max. az airbnb-s bérlőkkel és nyáron az Instanttal van gond (vadi új ablakok mellett is). de őszintén szólva nem tudom, hogy az utcafronti lakásokban élők, hogy bírják...


bárcsak, olyan könnyű lenne elköltözni innen, mint ahogy a nem itt élők gondolják...

2018. máj. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!