Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nincsenek normális...

Miért nincsenek normális albérletek?

Figyelt kérdés

Azt már megszoktam, hogy 70+rezsi alatt nem találni semmit sem a többség meg 110 körül Debrecen környékén.De ha már ennyi pénzt elkérnek egy 40nmes lyukért, olyan nagy csoda lenne ha nem a leggusztsutalanabb módon lenne berendezve?


3 stílus van.


A klasszikus proli 60 éves bútorok, az ágyba legalább két ember már belehallt, minden barna és por színű a képeket látva érezni a mosdatlan öregember szagot. Ez és a következő sítlus nagyjábol raktárként tekint az albérletre, ahol pénzért megengedi, hogy ott lakjanak mások. Ha véletlen saját bútort vinnék el vagyok utasítva, mert dédimamó komodját nem tudja elhelyezni az illető, utcára meg csak nem kerülhet, igaz.


A második az ektlektikus ami nagyjábol abból áll, hogy be van még random módon rakva néhány oda nem illő színű kanapé amitől ránézésre elkezd viszketni a säggem. Plusz pár értelmezhtetelen életidegen dísz a falon, hogy kuulabbnak tünjön a lakás. Illetve ujjabban néhány 10 évesnél fiatalabb szekrénysor is található ezeken a helyeken, ugyan csak vicces színfoltot képezve a kavalkádban.


A 3. az a ritkaságszámba menő albérlet amelyből első ránézésre még otthon is vállhat, igaz gyakolratilag megfizethetetlen áron.



2016. dec. 19. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Miért lenne, ha akad, aki így is kibéreli?
2016. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt ez azért, mert az emberek többsége igénytelen. A bérlők is, és a bérbeadók is.

A bérlők lelakják a kéglit, a bérbeadók pedig féltik a cuccaikat és úgy vannak vele, hogy jó lesz az oda, ezeknek!

Én szerencsére csak a bérbeadói oldalon voltam. Én nem úgy tekintettem a lakásra, mint egy fejőstehénre, cseréltem bojlert, nyílászárókat, volt festés. Mindig úgy adtuk ki, hogy a padlóról lehetett enni.

Amikor elment egy-egy bérlő, napokig takarítottuk az ott hagyott dzsuvát. Kínunkban már azt is kikötöttük, hogy tavaszi nagytakarítást kell végezni úgy, hogy mi is segítünk. Így legalább láthatták a bérlők, mit nevezünk mi tisztaságnak.

2016. dec. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De ez is milyen ganéság már? Alap, hogy amikor beköltözök és kiköltözök kitakarítom a lakást, ha olyan a festés akkor a falat is lemosom meg ilyenek. Ha törik valami akkor szólok, veszek újat stb.


Na igen ez a másikoldal, hogy a bérlől részéről sem ártana ha túllénének a eszünk, szarunk, belehempergünk stíluson, ha már a fizetésük 75% át lakhatásra költik legalább legyenek igényesek.


Mi az, hogy felnőt emberekre ugy kell rászolni (szerződésben kikötni) hogy nagytakarítás legyen oszt ne rohadjon a sültcsirke egy évig az ágy alatt.. mennyi amőba.. amugy pont ez az amiért nem vagyok hajlandó szobát bérelni idegenekkel.

2016. dec. 19. 14:48
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy ez nálad alap, kérdező, csak sajnos nincs a homlokodra írva, hogy melyik kategóriát képviseled.
2016. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Se Ausztriában se Németországban se pedig Finnországban nem volt ráírva a homlokomra hogy én mit képviselek. Sőt mivel közép-európai vagyok itt még inkább gyanakodniuk kéne irányomba.

De nem teszik, mert tudják hogy van egy szerződés, abban le vannak fektetve a a jogok és kötelezetségek mindkét fél számára, ami hatóság álltal van hitelesítve. Én fizetek ő meg a vállakozásával szolgáltat. Ha kárt okozok akkor egy felől ott a szerződés, másfelől errefelé tudják, hogy a befektetésnek igen is van kockázati tényezője.


Felénk Debrecenben (és ahogy hallom a fővárosban is) én azt tapsztaltam, hogy szerződést azt nem igazán szeretnek kötni, max arrol, hogy egy évig maradok, meg hogy mennyit fizetek. Persze hatóság az egy sort nem lát ebből sem.

Illetve valahogy ilyen aranyat tojó tyúkként vannak ezek az albérletes lakások felfogva ahol a szolgáltatónak egyetlen feladata van ez pedig, hogy zsebre rakja a pénzt.

Nekem ez a tapsztalatom. Persze kivételek mindenhol akadnak szerencsére :)

2016. dec. 20. 13:55
 6/14 anonim válasza:
90%
Nagymamám 2 éve vett egy picike lakást a Blaha Lujza téren, a nyugdíja mellé szeretett volna egy plusz bevételt. Felujjította és teljesen felszerelte (mosogép, hűtő, mikró, sütő..). Havi 45 ezret kér albérletért + a rezsi. Az első lakó 170 ezer forintos tartozást hagyott ott neki, a második is egy nagyobb összeget, és természetesen a mostani bérlő se fizet. Közbe a falat a gyerek összefirkálta, újra kellett festeni a lakást. ''Elromlott'' az új sütő. A Mamám egy nagyon aranyos ember és nem tud nekik szólni, hogy időben vagy egyáltalán valaha fizessenek. Az okozott károkat is ő fizeti.
2016. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Erre találták ki a hiteles szeződést és a kauciót.

Ez üzlet, nem pedig valami hobbi. Nem kedveskedni kell, hanem fairnek lenni és profin hozzáláni a dolgokhoz. Aki nem az, az bukja a pénz vagy azt hogy legyen hol laknia. Ennyi. Sajnos ahogy leírtátok ez M.o.-n nagyon is benne van a pakliban.

Öszintén nem tudom, hogy mekkora joga van a tulajnak kirakni a bérlőket ha nem fizetnek (régebben mintha ebből bajok lettek volna), de amenyiban van én már hatszor kitettem volna azt aki 2 hónapnál tovább nem fizet.

Macera? Az, de melyik üzlet nem az?


Esetleg mamád kiadhatná albérletközvetítő cégnek. Megmaradna a bevétel, nem neki kéne sz@rakodni a dolgokkal és valószínűleg a lakók is jobban meg lennének vállogatva.

Én komolyan úgy gondolom, hogy magyarországi mentalitás mellett ez nem egy öreg hölgynek való foglalkozás :/

2016. dec. 20. 23:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van normális, de nyilván az másfélszer ennyibe kerül, mivel a tulajnak még azon felül amit kérne érte kérnie kell annyit, hogy visszajöjjön az a pénz, amennyit ráköltött a felújításnál (illetve több, mert még volt vele sok vesződség, szervezés, plusz ha nem nyerne rajta minek újíttatná fel?).
2016. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na látod ez az, hogy másfélszer kerül annyiba. Volt már részem lakásfelújítási munkálatokban. Festés, nyílászárók, kisebb hibák javítása plusz néhány helyen laminált padló fektetés illetve az ágyakat cserélték, azt is mi hordtuk be. Ez így idén másfél milló volt egy kb 75nm es lakás esetén a IV-ben.


Az meg hogy intézkedni kell miatta. megint csak: ez üzlet, nem pedig mennyei adomány ahonnan dől a lé. Vannak előnyök és hátrányok, de azért havi 70+ ért ne essen már annyira nehezére a tulajnak mozgósítani magát.


Am tényleg az van amit itt valamelyik válaszoló mondott. Pár embert kivéve (mind két oldalon) Egy rakat sötét tajparaszt vesz ki lakásokat egy másik csapat sóher inkompetens bunkótol.

2016. dec. 22. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

"Egy rakat sötét tajparaszt vesz ki lakásokat egy másik csapat sóher inkompetens bunkótol."


Szóval csak te vagy helikopter...

2016. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!