Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két év után azt kéri a főbérlő...

RamboJudas kérdése:

Két év után azt kéri a főbérlőm, hogy fél évvel előre szóljak ha költözni szeretnék. Ilyet nem tapasztaltam még, pedig húsz éve albérletezek. Egy hónap felmondási idő az normális, kettő elmegy, de hat hónap az felháborító. Mit csinálják?

Figyelt kérdés
Egyébként korrekt figuráról van szó, egy 25nm-es napfényes, bár zajos szobát bérlek Újbuda központjába 45+rezsiért. Bérleti díjat előző évben nem emelt, a lakás nagyon jó állapotú.

2016. dec. 30. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi felmondási idő szerepel a szerződésben? Ha nincs szerződés, akkor pedig igazából csak a Te jóindulatodon múlik, mennyivel előtte jelzed neki az esetleges költözési szándékod.

Ha ő ennyire "korrekt", akkor Te is ígérd meg neki "korrekten" azt a fél évet. :-)

2016. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Na jó, azért a felmondási idő, meg a fél évvel előtte szólni, az nem egészen ugyanazt jelenti. :)


Ha tudod előre, hogy mikor vesz az életed egy elköltözős kanyart, akkor miért ne szólhatnál akár évekkel előtte is. Ha meg nem tudod, akkor meg úgysem tudsz időben szólni, bármennyire is szeretnél. Ezen nem érdemes görcsölni. Teljesen igaza van az elsőnek, a papír a mérvadó, ha meg nincs papír, akkor rajtad áll.

2016. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra hivatkozik, h az elején én jeleztem, h legalább két évig nem akarok költözni (költöztem már eleget). És ő tartotta magát ehhez a megállapodáshoz. Az is világos, h a papír a mérvadó, de mit tegyek ha ilyet akar aláíratni velem? Ha nem írom alá, akkor lehet, h holnap felmond nekem, ha aláírom, akkor meg röghöz leszek kötve.
2016. dec. 30. 19:17
 4/9 kovpet ***** válasza:
83%
De mi az oka erre? Két nap alatt talál bérlőt, ha elmész...
2016. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséged van:


- Aláírod a szerződésmódosítást, de akkor be is kell tartanod. Onnantól akkor is ki kell fizetned a fél évet, ha hamarabb kiköltözöl. (Ez bíróságon behajtható).


- Nem írod alá, ebben az esetben ő kitehet a lakásból az eredeti felmondási idővel (Ha ez szerződésben nincs rögzítve akkor a törvény szerinti idővel, ami azthiszem 14 nap). Persze ha pont attól fél, hogy kiköltözöl, akkor valószínűleg nem fog kitenni.

2016. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azzal indokolja, h nem Budapesten él és szeretné ha kiszámíthatóan, tervezhetően alakulna ez az egész.
2016. dec. 31. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd meg neki, hogy csak az ígéretedre és a bizalmadra tud alapozni, mert ezt írásba adnod felelőtlenség volna, ilyet pedig nem kérhet Tőled. Két év alatt azért csak bizonyítottad, hogy komolyan gondoltad... :)
2017. jan. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérhet ilyet, persze, de nem vagy köteles belemenni.

Azzal érvelj, hogy más albérlő sem fogja aláírni a fél éves felmondási időt.

2017. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Közölném hogy fél év alatt háborúk dőlnek el.
2017. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!