Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tervezek albérletbe költözni,...

Tervezek albérletbe költözni, és hát mindent elolvastam hogy mire kell oda figyelni a leendő albérlet megválasztásánál, de azt nem tudom, hogy tulajdonképpen még van-e ez az akta átcipelés másik háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Illetve bejelentetem magam úgy, hogy az albérletem tartózkodási hely / ideiglenes lakhely?

2017. febr. 13. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Ezt meg kell kérdezni, mert sokan nem engedik. Én pl sehogy se vagyok ide bejeletve, csak az eredeti (gyerekkori) lakcímemre, mert a tulaj nem engedi. Így orvoshoz is ugyanoda járok, mint mindig.
2017. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha én a gyerekkori lakcímemtől 200km-re költözök, és megbetegszem, akkor vissza kell utazzak a gyerekkori lakcímemhez tartozó orvoshoz? :D
2017. febr. 13. 10:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs már kötelező orvosváltás. Ha nem túlterhelt a körzetedben praktizáló orvos, akkor simán vállal. Ha nem akarsz eljönni az előző orvosodtól, az sem muszáj
2017. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabad orvosválasztás van, lakcímedtől függetlenül választhatsz háziorvost. Gond akkor lehet, ha annyira túlterhelt, akit választanál, hogy nem vállal, amit megtehet, ha nem az ő körzetében laksz, de ez nem nagyon gyakori.
2017. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

A tulajdonos implicit módon mindig, minden estben beleegyezik, hogy tartózkodási helyként bejelentkezz a bérleménybe. Ha szerződést köttök, és pénzért bérbeadja neked az ingatlant, azzal bizony sok joggal felruház téged, mint bérlőt.

Irány az ocsmányiroda.

2017. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írasd alá két tanúval a bérleti szerződést, és akkor azt bemutatva nem kell a tulajdonos aláírása a lakcímbejelentéshez. Akár állandó lakcímre is bejelentkezhetsz így, vagy ideiglenesre, választásod szerint. A tulajdonosnak semmi köze hozzá, pláne nem tilthatja meg.
2017. febr. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De én albérlő leszek, tehát


A főbérlőnek alatt leszek mint albérlő, aki:

a tulajdonostól bérli a házat.


Tehát, akkor most kivel mit írassak alá? :D

2017. febr. 13. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!