Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 3-4 év albérlet fizetés után...

3-4 év albérlet fizetés után jogos volt tőlük kérni hogy a károkat fizessem ki?

Figyelt kérdés
3-4 év között laktam egy lakásban, főiskolás időszakomban, a lakbér reális volt, szuper környék, biztonság, stb. Közben az engedélyükkel lett egy cicám, aki a függönyt tönkretette és az ágy lábait is szétkaparta eleinte (2-3 hónap után megtanulta a kaparófa használatát). Vettem mosó/szárítógépet a lakásba, pár bútort amit ott hagytam és piti összegért ott hagytam. Majd amikor kiköltöztem hívtak, hogy a függöny ágyláb árat utaljam át mert tönkrement. Ennyi amortizáció szerintem belefért volna 3-4 év után. Főleg, hogy apukám évente egyszer kifestett. Nem kértek nagy összeget de szerintetek jogos volt?
2017. febr. 15. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, mi állt a szerződésben. 3-4 év után amúgy kicsinyes dolog ilyen piti károkat felszámolni.
2017. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sima sablon szerződés. Az is benne volt, hogy kisállat nem fogadható, de előtte megengedték, tudtak róla. Szerintem is kicsinyes amúgy 20-30e ftokat kérni, amikor minta bértő voltam, hónap elején utaltam mindig, vigyáztam a lakásra, stb.
2017. febr. 15. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogosnak jogos volt, de nem volt elegans.
2017. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Erre van a kaukció, azt nem fizettél az elején?
2017. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nyilván fizettem, vissza is kaptam.
2017. febr. 15. 14:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én eleve nem vinnék úgy állatot egy bérlakásba, ha a szerződésben az áll, hogy nem szabad. Mondhatják szóban, hogy megengedik, de ha valami galibát okoz, akkor simán letagadhatják, hogy egyáltalán tudtak róla, hiszen a szerződésben benne van, hogy tilos. Hogyan bizonyítod, hogy szóban megengedték, ha a szerződésben az ellenkezője áll? Vigyázni kell az ilyenekkel nagyon.
2017. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
100%

"Vettem mosó/szárítógépet a lakásba, pár bútort amit ott hagytam és piti összegért ott hagytam."

és

"Nem kértek nagy összeget"


Te piti összegért hagytad ott, ami amúgy sem kellett neked, ők meg piti összeget kértek egy általad okozott kárért.


"Ennyi amortizáció szerintem belefért volna 3-4 év után."


Szerintük meg nem, ennyi.

2017. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
31%

Ahogy írják, igazából alapból nem lehetett volna ott a macska, ezzel tényleg vigyázni kell, mert a szó elszáll az írás megmarad alapon a szerződésed számít.


Amúgy meg simán leszarnám mit mond, kauciót visszakaptam, elköltöztem, onnantól ha fejen áll se követelhet semmit.


Vagy ha nagyon kekeckedik, akkor szépen, tételesen elszámolnám neki az éves festési költségeket, az ott hagyott bútorok, berendezések árát és közölném, hogy az okozott kár értékének levonása után, legyen szíves ezeket kifizetni nekem.


Viszont a 20-30 ezer forint nem feltétlenül piti összeg, én is inkább mással fizettetném meg, mint hogy költsek rá.

2017. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megtehettem volna, hogy nem utalom el, de ennél korrektebb ember vagyok.


Egyébként egy új albérlő előtt nem alap dolog felújítani a lakást? :D Nekem most ki van adva az egyik lakásom, rendszeresen veszek bele dolgokat, ahogy időm engedi megnézem rendben van-e. Mindegy egyébként, engem nem 20-30e ft érdekel, mert az egy vacsora nekem, csak mások véleménye érdekelt.

2017. febr. 19. 16:53
 10/10 anonim válasza:
100%

"nem 20-30e ft érdekel, mert az egy vacsora nekem"

Jó étvágyad lehet.

2017. febr. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!