Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen elköltözni otthonról?...

Milyen elköltözni otthonról? Nehézségek?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Nemrég feltettem egy kérdést, és elhatároztam, hogy megyek amint lesz elég megtakarításom.

Leginkább a várt/nem várt nehézségekre lennék kíváncsi elsősorban azoktól, akik szűkös kereset mellett adták a fejüket fiatalon költözésre. De bárkire kíváncsi vagyok.

Mennyire volt nehéz az első időszakban? Milyen akadályokba ütköztetek, mit éreztetek? Honvágy? Félelem? Igazából, bármire és bármire kíváncsi lennék. Bár nem hiszem, hogy bárki válaszol, de előre is köszönöm szépen!



2017. febr. 18. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
furcsa volt mire megszoktam,hogy a hűtő nem tölti föl magát, a kaja nem főzi meg magát, és a ruháim se öntisztulóak stb... hát ezek nehéz dolgok voltak,de ezzel jár :)
2017. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyon rosszul főztem. a vásárlás, mosás, csekkbefizetés stb. nem jelentett gondot, de a főzés általában nem sikerült túl jól. nem túl nagy ördöngösség egyedül lakni amúgy, ha van elég pénzed (ki tudod gazdálkodni).
2017. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Sok helyen laktam fiatal koromban. Barátoknál, korosodó hölgyeknél, meg olyan albérletben is, ahol ha este 10-kor kifogyott a kályhából az olaj, reggelre belefagyott a víz a pohárba. Nem számít. A lényeg, hogy önálló legyél, és mindent, amit fel tudsz mutatni, a saját erődből szerezz meg.
2017. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem muszáj mindent a saját erődből megszerezned! ha valamit csak úgy ad az élet, fogadd el!!!
2017. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

-lakbér + rezsi

-kaja

-gyógyerek, ruha, szórakozás

Ezekre legyen mindig elég pénzed.

2017. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vártnál nagyobb anyagi kiadások szinte biztosan lesznek.

És tényleg fura megszokni az egyedüllétet. Nekem nem is nagyon sikerült... bár volt albérletem, amíg a párom nem költözött oda addig a hét nagyobbik felében a szüleimnél aludtam.

Térképezd fel a környéket, pl ügyeletes gyógyszertár, éjjel-nappali stb.

Ha kiköltözöl a testvéredtől, akkor lehet hogy elvárja hogy minden cuccodat vidd és hétvégén se aludj otthon (vagy ha beteg vagy, meggondolod magad, megszorulsz anyagilag stb). Erről beszélgessetek előre.

2017. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Bár én sokáig koliban voltam, utána kerültem albérletbe, de nincs benne különösebb nehézség.


Igazából úgy mondanám, hogy az életösztön hamar felülírja a korábban megszokott életvitelt. :D


Ami tulajdonképpen lényeg, hogy mindig legyen elég pénzed, ha váratlan kiadásra kell.

2017. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!