Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » BP-re költözés. Nehéz kérdés?

BP-re költözés. Nehéz kérdés?

Figyelt kérdés

anyám azt mondta, ha pestre költözök elviszi az összes pénzemet a lakhatás (egy szobát bérelnék csak)

igaz ez? és hogy kb. ennivalóra sem lesz pénzem

kisvárosban lakok, de itt semmi lehetőség, nem érzem jól magam.

meg azt is mondta hogyha másnak adom a pénzt albérletre, akkor inkább vissza se jöjjek, csak úgy, ha ezután neki is fizetek, meg a szobámat is kiadja másnak vagy befogad valami cigánygyereket.


de én úgy érzem hogy már nem jó itt lakni a szüleimmel 24 évesen. mindig azt mondja anyám h nem vagyok önálló, bár laktam egy nagyobb városban kollégistaként 3 évig...szóval tudom milyen az.


munkalehetőségek milyenek? én valami áruházban helyezkednék el szivesen eladóként, végzettségem Cnc esztergályos, tapasztalatom kicsi....

pestiek, szerintetek mik az esélyek, lehetőségek?


2017. ápr. 18. 15:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem első lépésben az állást kellene megszerezni és utána a lakhatással foglalkozni...az albérlet drága nagyon sajnos. (szép szakmád van, van ahol vállalják, hogy kezdőként segítenek)
2017. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 acelsziv ***** válasza:
97%
inkább a cnc -re feküdj rá azokat jobban fizetik. Áruházi eladóként nem lennél agyonfizetve és tényleg sokat elvinne a lakhatás.
2017. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos valóban megemelkedtek az árak. Egy szoba bérleti díja 50 ezer + rezsi körül van. Lakás 80-100 ezer ft + rezsi.

Eladóként mindig el tudsz helyezkedni, a legtöbb nagy áruházban (Media Markt, Dechatlon, stb) mindig van felvétel, de vedd számításba, hogy ezek kb. minimálbéres munkák, tehát alig 100 forintot kapnál. Ha ebből vesszük azt, hogy mondjuk 60 ezer forintod elmegy a lakhatásra, akkor kell enned, ez alsó hangon is 30 ezer forint... 10 ezred marad, ami kb. semmire nem elég. Mert jöhet egy betegség, vagy pl. elromlik a telefonod, hirtelen meg kell javíttatni... Szóval igen, igaza van anyukádnak, nem olcsó mulatság a pesti élet napjainkban.


A CNC esztergályosok, ha jól tudom, jobban keresnek, ebből is van azért lehetőség Budapesten: [link]

2017. ápr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

En egy 36 negyzetmetresrt berlek 86 000 forint ert. 6000 a ktg, 20000 kb a rezsi. Berlet 9500. Draga, az egyszer biztos. Szoba olcsobb, 50-60 korul plusz rezsi. Itt az a jo, hogy ha pl elvallalsz egy eladoi allast, akkor szabadnapjaidon elmehetsz mondjuk takaritani. En recepcios voltam eloszor, 130 volt a fizum tavaly. Ugyhogy igen, kicsit nehez.

Inkabb a szakmadra fekudj ra. Azzal jobb lehetosegeid lesznek.

2017. ápr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem, ez nem igaz, mert ha igaz lenne, akkor már minden lakást/szobát bérlő, vidékről felköltöző éhen halt volna. Az pedig nem történt meg.


Drágább az élet, de sokkal jobbak a keresmények is. A CNC esztergályos pedig hiányszakma. Nézz szét a jobline.hu-n, a profession.hu-n, hogy képet kaphass.


Hajrá, az önmegvalósítás felé! (És nem pestiek, hanem budapestiek. Ez a város neve).

2017. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
38%
Eladói fizetésből talán még az albérleti díjra és a rezsire sem futná, nemhogy még kaja és ruházkodás, egyebek.
2017. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%

"Nem, ez nem igaz, mert ha igaz lenne, akkor már minden lakást/szobát bérlő, vidékről felköltöző éhen halt volna. Az pedig nem történt meg."


Az egy dolog, hogy ki tudják fizetni a kötelező sallangokat, de jut - e azon felül bármire? Hogy kell - e osztani, szorozni, ha megkívánnak egy csokit a boltban? Vagy elmehetnek e sörözésre?

2017. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

1. Legfontosabb, hogy mielött barmit lépsz legyen munkád.

2. Ne halgass senkire, ha aruházban szeretnel dolgozni, akkor dolgozz ott. Cnc az tenyleg sokkal jobban fizet, de ha nem szereted, akkor hamar befásulsz.

2017. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
54%

Sajnos valóban megemelkedtek az árak. Egy szoba bérleti díja 50 ezer + rezsi körül van. Lakás 80-100 ezer ft + rezsi.

Eladóként mindig el tudsz helyezkedni, a legtöbb nagy áruházban (Media Markt, Dechatlon, stb) mindig van felvétel, de vedd számításba, hogy ezek kb. minimálbéres munkák, tehát alig 100 forintot kapnál. Ha ebből vesszük azt, hogy mondjuk 60 ezer forintod elmegy a lakhatásra, akkor kell enned, ez alsó hangon is 30 ezer forint... 10 ezred marad, ami kb. semmire nem elég. Mert jöhet egy betegség, vagy pl. elromlik a telefonod, hirtelen meg kell javíttatni... Szóval igen, igaza van anyukádnak, nem olcsó mulatság a pesti élet napjainkban.


A CNC esztergályosok, ha jól tudom, jobban keresnek, ebből is van azért lehetőség Budapesten: [link]

2017. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%

#7

Igen, de ez gond lehet a fatornyos falujában is, ahol fejlődésre, béremelkedésre, munkahelyváltásra sincs gyakran lehetőség vagy munkahely sincs. Míg Budapesten mindig van előre, van másodállás, lehet ötről a hatra jutni.

2017. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!