Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Normális, ha a kulcsmásolást...

Normális, ha a kulcsmásolást velem fizetteti ki a tulaj?

Figyelt kérdés
Nem akarok belekötni ezzel mert néhány száz maximum 1000 ftról van szó, de nem tartom korrektnek. Ti mit tennétek?
2017. jún. 22. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hacsak nem cseréltet zárat minden bérlő után. Ez esetben nem kell leadnod neki az összes másolatot.:-)
2017. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A bérelti szerzödésben benne van, hány kulcs van a lakáshoz,és hogy ezek mikor kerülnek atadásra. Általában a 4 kulcs a normál. Nem ezt nem neked kell kifizetned, csak akkor ha elvesztetted...


EGyébként nekem a föbérlöm a szomszédom is, és az elején közöltem, hogy egy kulcsot ott hagyunk nála, ha valami lenne betudjon menni. Soha nem jön be csak ha mi kérjük(eddig egyszer szerelöt beengedni), mindig úgy idözöiti ha dolga van a lakásban(évente max 1x), hogy mindenképpen mi is ott legyünk.

2017. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó én hozzátenném, hogy egy ismerősömön keresztül bérelek egy kis (60nm) házat 35 ezer ftért + rezsi. Veszprém megyében van közel a balatonhoz, de külterületen.

Neki nem voltak kulcsai a saját kulcsait adta oda, és jelenleg nálam vannak az eredeti kulcsok. Nincs szerződés.

Viszont mindezek ellenére is neki kéne szerintem lemásoltatni. Most nyeljem le, vagy szóljak? Az az igazság, hogy ez most nem egy szerződéses albérlet.

2017. jún. 22. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szólnék, 35 ezer/hó egy Balaton-közeli házért lófax esti fényben, még szerződés nélkül, külterületen is.
2017. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Kifizetném. Baromi nehéz manapság jó albérletet találni, ennyit még simán be lehet nyelni, bár tény, hogy nem korrekt.
2017. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó az albérlet, csak épp árulják a házat. Bármelyik pillanatban közölhetik, hogy költözzek kifele, mert eladták. Jó albérlet, de hosszú távon nem a legjobb. Nem tudom magam kényelmesen elengedni. Télen meg itt nincs semmi. Métermély hó lesz, környéken meg senki.
2017. jún. 22. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne variálj szerintem ezen a pár száz forinton.Viszont a helyedben már most nézegetném az albérleteket,hova tudnál menni,mert ha bejelentik,hogy tipli,nem fogsz tudni gyorsan 1 nap alatt találni másikat.
2017. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!