Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos nyárra a szobánkb...

A tulajdonos nyárra a szobánkba akar költöztetni két vadidegent amíg nem vagyunk ott, pedig fizettünk foglalót és egyik bérlő sem egyezett bele, ezt megteheti?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra az időre is fizettetek, akkor nem költöztethet be senkit sem.
2017. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy fizettek foglalót?


Már ott laktok és a szünetben is fizetitek a lakbért, vagy csak a szünet után akartok beköltözni és a "foglaló" a kaució?


Az elsö esetben nem költöztethet be senkit, a második esetben meg attól függ, mikortól indul a szerzödés - ha a szünet utántól, akkor addig elötte még kiadhatja másnak.

2017. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ott laktok és nyáron nem lesztek ott?

Vagy ez egy teljesen új albérlet?

2017. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Először is nem foglalót,hanem előleget kell adni .

Ez esetben én úgy látom,ha el állnátok a szoba használattól

akkor a tulajnak meg kell duplázni a foglalót .

Megteheti,de akkor ezzel is szembe kell néznie .

Nem véletlen, hogy ez a helyzet nem tetszik a másik bérlőknek sem .ha veletek igy bánik,sok jóra a másik sem számíthat .

2017. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nyáron nem vagyunk ott mert szünet van ezért kevesebbet kell fizetnünk ennyi
2017. júl. 13. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Akkor nem költöztethet be senkit sem, hiszen arra az időszakra is fizettek. Gondolom, azért kevesebbet, mert nyilván semmit nem használtok, kevesebb a rezsi.

Így ez olyan, hogy ő két bőrt húz le a lakásról. Ti is fizettek és az is, akit ideiglenesen beköltöztet.

2017. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem fizettek nyárra akkor beköltöztethet.
2017. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem már az nagyon rendes, hogy kevesebbet kér el a lakásért nyárra. Sok, ha nem minden helyen, teljes árat kell fizetni, még akkor is ha nem vagy ott. Pl.: én is teljes áron béreltem a lakásomat amikor 3 hónapra elmentem szakmai gyakorlatra egy másik országba.


Erre a 3 hónapra egy fogalaló díjjat fizettek, ami kevesebb a bérleti díjnál (5. kommentben írtad) ... ez csak azért fizetitek, hogy a nyár végén ti vehessétek ki újbol a lakást, addig a tulaj annak adja ki a lakást akinek akarja...


A tulaj szempontjából teljesen mindegy, hogy van-e valaki a lakásban, ezért teljesen hidegen hagyja, hogy ti 3 hónapon át ott lesztek vagy sem. Éppen, ezért sok helyen ha a bérlő kevesebbet akar fizetni az ilyen helyzetekben szimplán más bérlő után kutat a tulaj.


Ha ez nem tetszik fizessetek teljes bérleti díjat a nyári hónapokban is.

2017. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!