Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy is van ilyenkor az...

Hogy is van ilyenkor az adózással?

Figyelt kérdés

Van egy erősen középkorú férfi, akinek van egy háza.

A férfi 15 éve megnősült és a családjával lakik másutt.

A házát kezdték szétbontani "szorgos" kezek, ezért 12 éve kiadta valakinek INGYEN, hogy ne legyen lakatlan.

A feltétel a kert és a környezet rendben tartása volt, amit egy kultúrember megbeszélés nélkül is természetesnek tart, mert igénye van rá.

Telt múlt az idő, közben a lakó, aki egy ezermester, megcsinált rengeteg mindent a házon, a tulaj kifizette az anyagot az illető adta a munkáját, saját jószántából.

A ház épült-szépült, közben senki nem ad pénzt senkinek, a lakó jól érzi magát 12 éve háborítatlan nyugalomban, a tulaj meg boldog.

Ilyenkor mit kellene adóznia a tulajdonosnak?

Nem kért a lakójától semmit, az anyagokat kifizette, amit az csinált saját önszántából, önmaga kényelméért, saját igényessége miatt tette.

A kérdésem elméleti, bár a szereplők valósak.

Közeli hozzátartozóm az érintett, aki most izgul az adózás, illetve a nem adózás miatt.



2017. júl. 15. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Nos a nav szerint az ingyen munkának is van Áfája!

Ha mondjuk szívességi lakáshasználó, akkor véget is ért a történet.

2017. júl. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell adóznia.
2017. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell adózni, mert a lakhatás fejében ellátja a ház karbantartását, ezt hívják szivességi lakáshasználatnak.
2017. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
79%

"12 éve kiadta valakinek INGYEN"


Akkor a nulla forint 90%-ának a 15%-át kell adóznia. Ami jó, mert épp annyit adózott, ha jól értem, nincs hátraléka :)

2017. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén szólva nem tudom, ugyanannyi szól az adózás mellett, mint ellene.

Konkrétan pénzt nem kap készhez, viszont értéket igen.

Az más, ha valaki aki bent lakik, kipótolja a cserepet, ha lefújja a szél, nehogy beázás legyen, kifest, megbőrözi a csapot, vagy kigyomlálja a kiskertet, ez lehet az állagmegóvás, de az is más, ha beépít egy fürdőszobát, vagy kicseréli a tetőt, esetleg nyílászárókat cserél, vagy fűtést korszerűsít.

Ha valaki nagyon akarná bele lehetne kötni, de ha 12 éve ez így elketyeg, akkor szerintem nem kell bolygatni.

Egyébként rákerestem és a szívességi lakáshasználatról nem találtam jogszabályt az adózás rendjében, de ettől még lehet, hogy elkerülte a figyelmemet.

2017. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%
És azért kerülnek ki ilyen kérdések mert képtelenek vagyunk a saját dolgunkal foglalkozni amúgy meg adózzon az aki megbízik a magyar kormányban
2017. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki időt szakított és válaszolt!:)

Kedves 6-os!

És nem!

Nem azért születnek ilyen kérdések, mert képtelenek vagyunk a magunk dolgával foglalkozni, hanem azért mert léteznek még hagyományos értékeket képviselő családok, ahol megosztják egymással a gondolataikat, problémáikat és van, hogy közösen keresik rá a megoldást.

Ahogy az én testvérem is tette azzal, hogy megkérdezte erről a véleményemet. Én meg a tiéteket.

Általában ezek az emberek azok, akik nem csak a jogokért ácsingóznak, hanem tisztában vannak vele, hogy kötelezettségeik is vannak, mert komolyan veszik önmagukat, az életet és az országot, ahol élnek.

2017. júl. 18. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!