Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes rossz állapotban lévő...

Érdemes rossz állapotban lévő lakást kiadni?

Figyelt kérdés

Örököltünk egy 2 szobás, 60nm-es lakást Budapesten. Elég rossz állapotban van, 30 éve nem volt felújítva. Nincs pénzünk felújításra, pedig ha lenne, oda tudnék költözni (22 éves egyetemista vagyok), de nincs tartalékban 3-5 millió amiből kijön a teljes körű felújítás+bútorok.

Azon gondolkodunk, hogy ezt eladjuk, és veszünk egy kisebb felújítottat, amit kiadunk, vagy odaköltözök, amikor tudok, de én sajnálom ezt a "nagyobb" lakást lecserélni egy kis egyszobás lukra.

Van aki kivenné rossz állapotban? Érdemes ezzel foglalkozni? Vagy aki eleve beérné ilyennel és nem tud több pénzt kiadni rá, az később megbízhatatlan lehet pénzügyileg?

Köszönöm!


2017. júl. 27. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen a lakás, olyan a bérlő. Mindent ki lehet adni, de egy lepukkant lakást egy lepukkant társaság fog kivenni (pl. beköltözik 4-5 munkás) szerény összegért. A felújítás nem rossz bolt, mert jobban fel fog menni a lakás ára kicsinosítva, mint amennyit ráköltötök. Ha nincs rá pénzetek, talán érdemes hitelből. Ha semmiképp nem tudjátok felújítani, szerintem adjátok el inkább, és vegyetek egy jó állapotú kisebbet!
2017. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira rossz hogy élhetetlen ? Milyen hibái vannak és elmaradásai ? Azért ne herdáljátok el . Kérlek küldj képeket is privátba , köszi...
2017. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Miért nem adod el?

Én is örököltem idén, már el is adtam. Egy lepukkant lakást nem annyiért tudsz kiadni mint egy jó állapotút. Egy 60 nm-es lakást lepukkantan is el tudsz adni 16-20 milla körül. ( én 46 nm-es panelt adtam el 19.2 millióért.)

Ha kiadod 70 000+rezsiért, akkor csak 16 millával számolva is több mint 228 hónap - azaz 19 év! - alatt jutsz annyi pénzhez. És akkor még nem kalkuláltuk az állagromlást, a fenntartásra fordítandó összeget, a társasház váratlan vagy tervezett kiadásaiba fizetendő pénzeket, a kockázatot, hogy nem fizető bérlőbe futsz, azokat a holt időket, amikor nem lesz bérlőd, csak kiadásod.

2017. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Attól is függ, hogy Budapesten HOL VAN a lakás?

Nem tudom milyen állapotban van, de egy vödör festék és némi mázolás alapos takarítással karöltve csodákra képes.

Egy biztos!

Egy jó környéken levő, szerényebb, de NAGYON TISZTA (!) lakást hamarabb kivesznek, mint egy zűrös helyen levőt, akárhogy is ki van az csicsázva.

Tisztaság, kényelmes ágyak, íróasztalok, mosógép, életvitelszerűen használható konyha és fürdő és máris kiadhatod szobánként 50-ért.

2017. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
A hely tényleg nem mindegy. Eladni szerintem nem éri meg, vagy újítsd fel hitelből lakhatóvá (a lakbérből meg fizeted a törlesztést), vagy esetleg add ki olyannak, aki lakbér helyett felújítja. Tipikusan pl. egy kőműves, vagy vízszerelő embernek jó biznisz.
2017. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha egyátalán nincs pénzetek még az is megérné ha hitelből csinálnátok meg. Sokkal többet tudtok elkéni a lakásért és valószínűleg normálisabb lakókat tudtok találni.
2017. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
49%

Egy tisztasági festést ti is meg tudtok csinálni és az anyagár sem sok. Az nagyot dob a lakáson. Nagyon nagyot.

Aztán majd szépen lassan lehet tovább menni.


Persze ez attól függ, hogy milyen az állapot és mi a célotok.

2017. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!