Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért éri meg csak nők részére...

Miért éri meg csak nők részére hirdetni albérletet?

Figyelt kérdés
Vannak köztük egészen magas áron kiadók is. Másrészről érdemes lehet ezeket a bérbeadókat bejelenteni az EBH-nál?
2017. júl. 27. 22:52
 1/9 anonim válasza:
100%

EBH nem ilyesmivel foglalkozik, ez nem illegális diszkrimináció. Albérletbe azt veszel fel, aki szimpatikus, ha nem akarsz cigányt, semmi probléma.

Női bérlőt 2 féle ember akar. Aki úgy gondolja, hogy alkalom adtán megdugja őket, meg aki azt hiszi, hogy a nők jobban rendben tartják a környezetüket. Idővel általában mindegyik csalódik.

2017. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Okok:

- Mert azt hiszik, hogy a nők rendesebbek. (Pedig az esetek legalább felében a férfiak azok inkább.)

- A tulajdonos fél attól, hogy férfival lakjon egy lakásban. (ha ő is ott lakik)

- A tulaj dugni akar.

- A lakásban már x db nő lakik, akik nem akarnak férfi lakótársat.

2017. júl. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Féláron adja ha benne van heti 1 szex. Na és szerinted aki pont azért vesz ki egy lakást hogy ott dolgozzon illetve őt dolgozzák meg keményen az nem megy ebbe bele?
2017. júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olcsón adja, akkor 99% hogy a tulaj dugni akar.
2017. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Hetero nő vagyok, de ha kiadnám a lakásom egy részét, csak nőnek adnám ki. Ráadásul azok közül is válogatnék, hogy melyik a szimpatikus, mert nem mindegy, hogy kivel lakik együtt az ember.

Aki ezután jelentgetne az EBH-nál, az elmegy a francba!

Micsoda múltszázadi házmestertempó ez a feljelentgetősdi!

2017. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézd, a jogérvényesítés fontos, hiszen egy jogállam állampolgára vagyok. Ezért érdemes még itthon dolgozni, hiszen a törvény ereje sokkal könnyebben elérhető.
2017. júl. 28. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Cdak semmi ilyesmi jogod nincs...
2017. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

5-ös vagyok


Miért?

Te a jog eszközeivel gondolod kényszeríteni valakit, hogy a MAGÁNlakásába, MAGÁNszférájába olyat engedjen be lakni, akit nem akar?

Az lenne csak a cifra dolog, ha erre a jog lehetőséget adna!

Ez nem az a téma, hogy egy munkahelyre csak azért nem vesznek fel valakit, mert nő, vagy kirúgnak valakit, mert terhes, vagy homoszexuális.

Ez az én lakásom, amiben lakom, (...vagy nem lakom, de lakhatnék) és nem mindegy, hogy engem a bérlő/lakótárs neme mennyire és miben feszélyez.

Nyáron a 40 fokban pl. szeretek csak egy pólóruhában lenni otthon, melltartó és bugyi nélkül, amit, ha férfi lakótársam van nem tehetnék meg, legalábbis a jó ízlés ellentmond ennek.

Vagy fürdés után elég ha egy magam köré csavart törölközőben jövök ki a fürdőből, ezt férfi esetében nem tenném, tehát zavaró a jelenléte.

Nők esetében van a vécé mellett egy tartály a betéteknek, tamponoknak, nem szeretném, ha ezt férfi is látná, ...és sorolhatnám a végtelenségig, hogy én miért választanék nőt lakótársnak.

Aki persze dugni akar a bérlőjével, az más tészta, - de emberileg még az is érthető - bár ez nem az én műfajom.

2017. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
12:38 : Nézd, a diszkrimináció minden szinten elítélendő. Minden embernek vannak jogai és neki is laknia kell valahol. Nem szép dolog hátrányosan megkülönböztetni azért, mert Neked nem szimpatikus.
2017. júl. 29. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!