Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudnánk elköltözni?...

ACMilan96 kérdése:

Hogy tudnánk elköltözni? Megoldást valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal szeretnénk elköltözni, ami elég nehézkes.

Jelenleg a szüleimnél élünk, Decemberben jön a kiskobak(baba) párom már csak max október-novemberig tud dolgozni emiatt pont. Én egy hónapban max. 180 ezret keresek, amiből egyedül kéne fedeznem az albérleti díjat, a párom költségeit, a sajátomat, rezsit, egyebek, oké a babába tudnak segíteni a két család, meg szeretnének is, hogy pl pelust megveszik ez-az amaz, de ilyen albérleti árak mellett nem tudom, hogyan tudnánk elindulni... Budapestben gondolkodunk mindenképp. valaki valami ötlet?

Remélem nem felejtettem ki semmit...

Előre is köszönöm, ha segítő választ/válaszokat kapok!:)



2017. aug. 22. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen viszonyotok van a szüleiddel, de nem most gondolkodnék elköltözésen, főleg nem babával.

Ha tehetitek, maradjatok és tegyek félre, mert pesti árak mellett kajára sem lesz elég, ha marad egyáltalán.Amennyiben nagyon muszáj költözni, akkor inkább agglomerációban gondolkodnék, bár már ott is nehéz találni.

Egyébként sok boldogságot nektek :)

2017. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
180 ezer forintból hárman, Pesten, albérletben. Sehogy.
2017. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem most gondolkodnék költözésen, ezek után még több kiadásotok lesz. Egyébként kaptok gyest is, azt beleszámitottátok? A rezsit legalább fedezi.

Viszont az albérletek nagy részénél kizáro ok a gyerek, ugyhogy olcso albérletet gyerekkel kivenni nem lesz sajnos egyszerü.:/

2017. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben nagyon szépen köszönjük a tanácsokat!

Akkor maradunk egy ideig, jobban járunk.:)

2017. aug. 22. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én se költöznék most, kisbaba mellett mindig jól jön egy nagyszülő.
2017. aug. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod jelenleg is dolgozik és a szüléskor is biztosított lesz (nyilván, hisz védett, nem lehet neki terhesen felmondani), továbbá a többi feltételnek is megfelel(az elmúlt 2 évben 365 biztosított nap), akkor csedre, majd gyedre is jogosult lesz, még a gyes előtt. Azt is számoljátok bele a büdzsébe, meg azt a nyúlfarknyi családi pótlékot és ott van az adókedvezmény is, igaz, 1 gyermek után csak 10ezer ft, de annyival is több fizut kapsz, ha te igényled. Ez persze egy albérlethez Bp.-en még mindig édeskevés, csak a tervezhetőség kedvéért írom.
2017. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet egy újszülöttel Budapestre albérletbe menni!

Nem lehet olyan rossz a viszony a családjaitokkal, ha a baba körül felmerülő költségekbe eleve be vannak kalkulálva az anyagi segítségükkel és ők ezt örömmel vállalják is.

A helyetekben egyébként sem méregdrága albérletre szórnám ki a pénzt, hanem igyekeznék összegyűjteni annyi pénzt (bár amennyitek van hármótokra abból szinte lehetetlen) hogy legyen önrészem és kapjak egy szerény használt lakásra, - leginkább egy olcsóbb panelre - hitelt.

Ha nagyon spóroltok és havi 50ezret félretesztek lakáskasszában, ez akkor is 5-8 év.

Aki családot alapított - és ti azt tettétek - annak felelőssége van a gyerekével szemben, annak komolyabban kellene felmérni a lehetőségeit és nem ugrabugrálni össze-vissza!

2017. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy elköltözni nem tudtok ekkora jövedelem mellett, de a szimpla megélhetéshez sem lesz ez a jövedelm annyira bőséges, maradjatok csak a szülők mellett szerényen. Sokba kerül egy kisbaba.
2017. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aranyos, kisbabával nem fognak lakást kiadni, arra készülj fel :)
2017. szept. 25. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem adják ki kisgyerekeseknek?
2020. jún. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!