Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben élők! Mennyi a...

Albérletben élők! Mennyi a kiadásotok egy hónapban?

Figyelt kérdés

Szaisztok!


Most tervezem az albérletbe költözést a barátommal. Kicsit félek tőle..illetve nagyon!

Egyikünk keresete rámegy kb az albérletre+rezsire+tv,nett. A másikunk által kb 160-170 ezer marad. Ennyiből kijövünk ketten? Mind el megy kajára majd?

Ti mit tapasztaltok?

Köszönöm előre is a válaszokat

22/L


2017. szept. 25. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Ne így állj az egészhez. Ok össze költöztök de ti két külön ember vagytok két külön fizetéssel.

Vagy is nem egyikönk.. HANEM a fele az enyémnek fele az övének. Felezzétek mega kiadásokat erre esetleg tartsatok egy dobozt otthon vagy egy külön bankszámlát. Minden hónapban az albérlet+rezsi+tv+net fizessétek felesbe.

Nézzétek meg, hogy kijöttök-e a maradékbol. Ha nem kérjetek a szülöktöl annyi segítséget, hogy hetente 1-2x fözzenek rátok, az már sokat segít.

2017. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

nálunk az albérlet 140 ezer

a rezsi 60 ezer

közös költség 16 ezer(portaszolgálat, lépcsőháztakarítás szemét)

tv internet, két telefonra az előfizetés 18 ezer

étkezés 80-100 ezer körül

tisztító és tisztálkodószerek olyan havi 5-8 ezer

gyógyszer(vitaminok, fogamzásgátló)11 ezer

tankolás páromnak 25 ezer

nekem a felnőtt havibérlet 9500


Ezek a kiadások mindig megvannak, erre jön pluszban ha megbetegszünk, étterembe vagy szórakozni mennénk, esetleg vennénk könyvet vagy bármit.

2017. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a bérleti díj 50 ezer (Budapest vonzáskörzete, ismerős lakása, baráti ár). A rezsi télen is maximum 50 ezer. Ebben minden benne. Szemét díj, víz, csatorna, villany, közös költség, távhő, gáz, tv, net, stb.

Ezen felül a telefon előfizetéseinket fizetjük 3-3 ezer forintért. Mindkettőnknek van lakástakarékja 20-20 ezer forint és egészségpénztárja 3-3 ezerért.

Vagyis a havi kötelező költségeink kb. 80-80 ezer forintból jönnek ki.

A kajára 1/3, illetve 2/3 arányba adunk be a közösbe, mivel a párom sokkal többet eszik. Összesen 60 ezret szoktunk összedobni és ez elég is szokott lenni. Ezen felül mindent magunknak intézünk, fizetünk.

Összességében kb. 260 ezer forintból 100 ezret kényelmesen félre tudok tenni és akkor már elengedtem magam, vagyis nem figyeltem arra, hogy mikor mire költök.

2017. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Város függő. Igény függő.


Konvektoros földszinti lakásban télen 60-70 volt a fűtés. Tetőtér, kő ház, szigetelve, télen fűtés 4-5 ezer. Panelben télen-nyáron távfűtést kell fizetni átlagban 30 ezer.


1 szoba, konyha bőven elég volt az elején kettőnknek. Ezeket lehet olcsóbban is kivenni. Ha nektek nagyobb az igényetek, akkor természetesen többet fogtok fizetni érte.


BP-n egy garzon is horribilis összegekért megy, de vannak jó fej bérbeadók, akik nem kizsákmányolni akarnak, csak fenntartani a lakásukat a befolyó pénzből. 45 nm-ért rezsivel 80 alatt kijön kollégám VII kerben. De ő szerencsés. Ugyan ez Móricz Zs körtéren 200tól kezdődik, mert drága hely és zajos is.


Borsodban Mikolctól 25km-re 2 millióért lehet venni ekkora lakásokat panelben. Ennyiért el is lehet adni, ha nem lakjátok le, onnantól már csak kezdő töke kérdése, ami nem sok. Ugyan ezt próbáld meg BP-n, ahol 700 e - 2 m / nm áron vannak a lakások (nem a házak!).


Szóval első sorban az a kérdés, hogy hol, mekkorát akartok, milyen igényeitek vannak??


Jelenleg külvárosban 65 nm-ért nettel, mindennel együtt 80-ból kijövök párrommal. Kaját minden nap csinálok, hétvégén néha többet is, hogy maradjon hétköznapra. Sokkal olcsóbb, mint munkában venni a menzán.


Ezen felül érdemes megpróbálni, ha nem jön össze még mindig vissza tudtok menni szülőkhöz, vagy másikat kerestek. Nincs veszve semmi. Érdemes körülnézni, milyen lehetőségek vannak. Ismerősöket is bevetni, esetleg munkatársakat, hogy tudnak-e valami jó helyet, ami olcsóbb, mint netes hirdetésekben.

Ismerősnek én is olcsóbban adnám ki, mert ismerem, hogy mennyire megbízható, mennyire vigyáz a lakásra.

2017. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kaposvár, 36 nm-es, másfél szobás, belvárosi, első emeleti albérlet 2 felnőttnek (20L, 24F) és 2 kis kutyával.


42.500 Ft albérlet + 15.000 Ft rezsi (közös költséggel együtt)

Net 4000 Ft

Kaja 60.000 Ft kettőnknek

Vitamin 800 Ft / 2 fő

Kaja 2 kis kutyának 15.000 Ft

Tisztálkodás, takarítóeszközök 5.000 Ft


Ez így durván 150.000 Ft

Közös bevételünk: 255.000 Ft (párom tanuló, kevesebb a bevétele)

Havi megtakarítás 90-100.000 Ft

2017. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia, mi egy éve költöztünk össze és nekünk igazából valamilyen szinten közös kassza van.


A mi albérletünk Budapesten van egy egyszerű de tágas 1 szobás lakás. Ami egyenlőre tökéletes.


Az alberlet: 65.000

A rezsi: 20-30.000

Tv+net+mobil : 30.000 (ebbe van egy törlesztő a telefonomra)

Kaja: 50.000


Es ezt úgy nézd hogy soha semmivel nem spórolunk.


Bár nekunk jobb, mert a párom keres 250et en pedig 200at, szoval igy még felre rakni is tudunk :)


Szerintem 250-bol kilehet jól jönni, ha jo albérletet választotok.


Apropo nekunk se koltozeskor se most egyikunk szulei sem segitettek es sikerult megoldanunk. :)


19/L

2017. szept. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megpróbáljuk!

Most találtunk egy 1,5 szobásat,ami 70+rezsi. Nekem emeltek a fizumon most még nem tudom mennyi,de fél füllel 15-20ezerről hallottam. A páromnak is jövőre emelik. Szóval így valamelyest csak könnyebb lesz. Azért természetesen izgulok,mert eddig csak kollégiumban laktam,de az nem került ennyibe :) Bár ott is saját pénzből jöttem ki.

2017. szept. 30. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!