Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő módosíthatja menet...

A főbérlő módosíthatja menet közben a feltételeket? Megmondhatja, hogy mikor lehetek otthon?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok diák. Egy csávó bérbe adja nekem az egyik szobát a családi házában, nagyon potom áron (tényleg nagyon kedvező az ár, nem is igazán értettem, miért ilyen alacsony). Az elején körbemutogatta a házát, azt mondta, használhatom a konyhát, az evőeszközöket, használhatom a fürdőszobát, sőt, még a régi biciklijét is kölcsönadta. Azt mondta, neki alapvetően olyasvalaki kell, aki vigyáz a házára, akiben megbízhat, és hogy ő reggel megy, este jön. Megkötöttük a szerződést rendesen.

Ehhez képest egy hónap elteltével azt hallom tőle, hogy túl sokat használom a konyháját (az evőeszközöket minden nap használom, főzni kb kétnaponta szoktam), nem erre számított. Amitől meg a legjobban kiakadtam, hogy azt mondta, következőnek fog keresni egy igazi egyetemistát, aki nincs állandóan otthon (mesterszakos vagyok, heti 3-szor járok be, a munka nagy része természetesen otthoni tanulás). Merthogy ő azt hitte, hogy reggel megyek, este jövök, de nem leszek nagyon itthon, csak aludni.

Ti mit mondanátok erre?Teljesen ellentétes ez azzal, amit az elején mondott. Van rá tanúm is, hogy miket mondott akkor. Való igaz, hogy sokat vagyok otthon, s a hétvégékre sem megyek el, hisz nincs hova, nem itt él a családom. De hát neki mi köze ehhez onnantól kezdve, hogy megállapodtunk? Miért adja ki bérbe a szobáját akkor? Mondhat egyáltalán ilyet? Megszabhatja, hogy mennyit lehetek otthon, ha egyszer megkötöttük a szerződést?


2017. okt. 7. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen nem.

DE! ha nem lát szívesen, akkor jobban tennéd, ha odébb állnál, mert különben pokollá teszi az életedet:S

Mondd meg, hogy sajnálod, hogy ő másra számított, ez esetben keresel mást, és ha megvan, akkor bontsátok fel közös megegyezéssel a szerződést.

2017. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ami engem illet én is inkább mennék vitázás helyett, de ezt neked kell tudnod. Eleve gyakorlatiatlan elgondolásnak vélem ha azt hiszi (!) keveset leszel otthon rákérdezés nélkül. Ha írásos szerződés (megállapodás) nélkül vár el dolgokat az alaptalan elképzelés. A bérlőnek joga van a bérleményét akkor hagyni el amikor akarja és akkor tartózkodni ott amikor akar. Alap. Ez alól külön írásbeli megállapodás térhet el. (Amúgy nem főbérlő hanem bérbeadó - a szokásos eset.)
2017. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rettentően egyszerű,nézd meg mi áll a szerződésedben. Ha nincs suerződésed,bármikor még a rendőrt is rádhívhatja.
2017. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van szerzodesem, ha kinyitod a szemecskedet es elolvasod, amit tok feleslegesen legepeltem, ott megalalnad. Azt is egyertelmuve tettem, hogy errol nincs szo a szerzodesben.
2017. okt. 10. 20:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyi van,hogy megkötöttétek rendesen. Akkor rendesen nézd meg és benne fog állni rendesen,hogy milyen feltételekkel lakhatsz ott illetve hogy van e korlátozás. Rendesen illik válaszolni,ha valaki segíteni akar neked...
2017. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!