Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért szerepel olyan sok...

Miért szerepel olyan sok hirdetésben, hogy "diáknak kiadó"?

Figyelt kérdés

Egy diák ugye egyetem mellett még nem úgy keres, mint egy teljes munkaidőben dolgozó.

Nem is azt tartom meglepőnek, hogy vannak ilyen hirdetések (talán a tulajdonosok azt gondolják, hogy ők stabilabb anyagi háttérrel rendelkeznek a szülők révén, akik úgyis fizetni fogják), hanem azt, hogy én eddig akárhányszor nekifutottam egy kis minigarzon keresésbe (80-90 ezerig mehetek el), a tulajok mindig visszakoztak, hogy nem szívesen adják ki úgy, hogy nincs stabil munkahelyem. Hiába mondtam, hogy gyakornok vagyok, 8 órában dolgozok a nyár óta, ketten is elhajtottak azzal, hogy nincs rendszeres jövedelem és túl fiatal vagyok (21). Most akkor hol az igazság?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. okt. 9. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert a diák nem fogja befészkelni magát oda a 10 gyerekével úgy, hogy utána évekig tartó pereskedés után sem lehet kirakni onnan. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a diák mennyit keres. (Én nem is értem ezt a dolgozásmániát, egy diák dolga nem a munka, hanem a tanulás, jobb családoknál legalábbis, mert persze a proliknál még a 20 gyerekes családot is el kell tartnia az egyetemre járó szerencsétlennek.) Egy fiatal, bizonytalan egzisztenciájú személynek én sem szívesen adnék ki semmit.
2017. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

lOl Bocsi, nem tudlak követni.


Azt mondod, hogy "Ennek semmi köze ahhoz, hogy a diák mennyit keres", aztán meg azt, hogy "Egy fiatal, bizonytalan egzisztenciájú személynek én sem szívesen adnék ki semmit".


Ez érdekes. Szóval egy diáknak, akinek nincs keresete, csak a szülőkre támaszkodhat, simán kiadod. Egy olyannak, aki valamennyire már jobban meg tud állni a saját lábán és mondjuk a szülők max. a rezsibe segítenek bele, annak nem adnád ki.


Hát oké.

2017. okt. 9. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

1. A diák esetében a szülök vállalják a lakbérfizetést.


2. A diák pár évig marad legfeljebb, azaz nem marad a tulaj nyakán.


3. Egy fiatal nem-diák semmi biztosítékot nem tud adni a fizetésre, feölg ha nincs fix munkahelye, ezért nagy a kockázat,


4. Adott esetben nem megy ki a lakásból, akkor igen nehéz és bonyolult kitenni, azaz a tulajnak csak probléma.

2017. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi részbe bele se megyek, nem értem, miért lenne egy diáknak kevesebb pénze, vannak gazdag szülők.


Viszont ami a fő kérdést illeti: sokan szeretik, hogy a diákok hazautaznak, akár minden hétvégén, ünnepeken sincs ott... Egyszer azért nem adtak ki egy lakást, mert én nem utaztam haza minden hétvégén (mondjuk akkor már dolgoztam, de ez mindegy) s ez őket zavarta.


De amit a többiek írtak (nem költözik be a családdal...etc.), az is logikusnak tűnik, hogy sokak fejében benne van.

2017. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. Azonban a szüleim én mögöttem is ott vannak, ha netán valami történne.
2017. okt. 9. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

De erre nincs semmi biztosítékod.. ezek csak szavak... a diák meg biztos...

+egyetemi városokban biztosan ki is veszi diák.

2017. okt. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak akkor vennél figyelembe, ha a szüleid írnák alá a szerzödést, mert egyébként jogilag semmi közül a lakbérhez.
2017. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mond azt, hogy diák vagy, és vidd el a tulajhoz a szerződéskötésre apucit.
2017. okt. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ttibo ***** válasza:
89%

Könnyebb velük az élet!


-90%-ban pontosan fizetnek

-Nincsenek nyűgjeik, hogy hoznának 2 gyereket meg kutyát

-Egyetem környékén többet fizetnek mint mások. Nekik ez egy szempont.

-Önként és dalolva költöznek ki szerződés lejártakor.



Mint bérbe adó, nekem soha nem volt még nagyobb gondom diákokkal. Fizetnek, élnek, hétvégén csend van. Bármi gond esetén a szülők nem variáltak. kifizették a károkozást, és helyre tették a gyereket.

Sajnos a magyar valóság az, hogy sokkal nagyobb kockázat kiadni egy két gyerekes családnak a lakást mint 2-3 egyetemistának.

2017. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ferge Zsuzsa állítása szerint "Jelenleg a gyeremekek harmada születik nyomorba, és csak a semmittevés, bűnözés, az önpusztítás áll előttük". ( [link] Pusztán ennek fényében egy gyerekes család jelentős kockázatot jelent a bérbeadó számára. A gyereknevelés is költséges, így a lakásbérletre, rezsire jó eséllyel alig marad az átlag család számára. Ha valaki olyan felelőtlen, hogy saját lakás nélkül vállal gyereket és további jelentős teherként lakást bérel, akkor ez könnyen biztos recept lehet az anyagi kudarchoz.


Ha egyetemista megy albérletbe - kollégium helyett - akkor az arra utal, hogy jómódú a család. Vagy úgy döntöttek, hogy összehúzzák a nadrágszíjat és kigazdálkodják az albérletet.


Ha egy gyerekes család anyagilag bedől, "kézenfekvő", hogy marad és adósságot halmoz fel, mivel a törvényt elsősorban őket védi, mint birtokost. Ha egy diáknak mégsem tudják finanszírozni az albérletet, elmegy kollégiumba, vagy otthonról bejár. Az is szempont, hogy egy egyetemistának elég csupán egy szoba, egy gyerekes családnak pedig lakásra van szüksége, akár többszobásra, aminek a bérleti díja jelentősen magasabb, mint egy szobáé.

2019. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!