Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hogy tudtok aludni, illetve...

Ti hogy tudtok aludni, illetve milyen praktikákat használtok egy koliban?

Figyelt kérdés
Vagy akár albérletben is, ahol a fal gipszkartonból lehet, és azt is hallom, ahogy a szomszéd lerak egy poharat, kihúzza az ágyneműtartóját, bezárja az ajtót, beszél, filmet néz, egyszóval tényleg mindent. Hogy lehet így aludni? Mit lehet tenni? Köszi a választ előre is! :)

2017. okt. 16. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vannak zavaró tényezők (sok hanghatás ilyen), akkor én kizárólag fülhallgatóval tudok aludni, benne altató zenével. Lehet, hogy nem ideális, de azért nem vészes s jobb, mint sehogy sem aludni. Bizonyos zajokat a halk, lágy zene már nem tud elnyomni a fülemhez egészen közel sem, akkor játszanom kell a hangosabb, erősebb, de még az alvásban nem nagyon zavaró zenék keresgélésével, amik rontják az alvásom minőségét, de mit lehet tenni...?


Egyszer a lakástól pár méterre üzemelt egy diszkó s bár én akkoriban még fantasztikusan aludtam szinte bármilyen körülmények között, az csak zenével ment. De a zene beválik máskor is, még zavaró gondolatok esetén is.

Sokan vagyunk ezzel így.

2017. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én fényben és hangzavarban sem tudtam aludni. A koli jótékony hatással volt rám. Szemfedőben aludtam és a legjobb hangtompítóval, egy toll kispárnával takartam le a fejem. Azóta is beválik. Igazi toll a nyerő. Mindig oldalt alszok, ezért az egyik fülem a párnámba fúródott, a másikra pedig felülről rátettem a kispárnát. Én így jókat aludtam, de egyébként sokat fejlődtem is, már nem zavarnak olyan szinten a hangok és a zajok, mint előtte.
2017. okt. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Hát, én a székhúzogatást akkor is hallom
2017. okt. 17. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
szemmaszk (DM-ben lehet kapni kb. 700-800 forintért), füldugó. elalvás előtt 2-3 órával csinálj magadnak egy nyugtató hatású teát (levendula, citromfű pld.), teremts magadnak nyugodt környezetet és ami a legfontosabb: ne stresszelj ezen, próbáld kizárni. tudom, nehéz, nekem sem igazán megy (ezért alszom füldugóval, mióta albérletben lakom), de a legtöbb embernek sikerül: gondolj csak bele, hányan alszanak el tv-re, zenére, irtózatos horkolásra...
2017. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!