Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy nem jó egyedül lakni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szívesen laknék egyedül, ha a pénztárcám megengedné. :D Pedig amúgy társaslény vagyok, szeretek társaságban lenni és magányosnak érzem magam ha hosszú ideje nem beszélgettem senkivel, de én úgy gondolom, király az, hogy saját szabályaid vannak és mindenről te döntesz. Felvihetsz magadhoz bárkit, akár az éjszaka közepén is randalírozhatsz otthon, senki nem szól be, a házimunkát akkor csinálod meg, amikor csak akarod.


Az egyedül lakó ismerőseim viszont azt mondják, nagyon egyedül érzik magukat és szeretnének lakótársakat.


2017. okt. 17. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok olyan típusú emberek, te meg másmilyen vagy. Én sem szeretek botladozni a másikba, idegenebe meg pláne nem szeretnék, kényszerből max, de hosszútávon semmiesetre sem.
2017. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül lakok, megvan bennem mindkét oldal, mindkét érzés.

Azaz, baromi jó hogy saját szabályaim szerint élek, senki nem dörömböl az ajtón ha a wc-n ülök, vagy éppen már 3/4 órája fürdök és a kádban ülve nézek egy filmet. Stb.stb.


De benne van a másik oldal is, pl. mennyivel jobb valaki társaságában megnézni azt a filmet, együtt vacsorázni valakivel, a reggeli kávét együtt inni, közben megbeszélni a napot...

Mondjuk, szerencsére ezek a hiányérzetek elég ritkán törnek rám, 80%-ban inkább élvezem.

2017. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Előny: Amiket leírtál.

Hátrány: Magasabb rezsiköltség, több házimunkát kell végezni.


De egyébként egyetértek abban hogy jobb egyedül lakni.

2017. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha olyan lennék, hogy nem bírnám egyedül, akkor maradnék a családom körében, nem pedig idegenekkel.
2017. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Mások az emberek. Vannak magányos farkasok, vannak társas és alkalmazkodóképes lények, s van a normál ember, aki nem szeret mindig egyedül lenni, de egyrészt ott a munka, haverok, miegymás, másrészt nagyon nem mindegy, mennyire passzolsz azokhoz, akikkel élsz.

Amikor idegenekkel laktam, ritkán volt gond, mert erősen el voltunk szeparálva, alig láttam őket s nem zajongtak, s valahogy a konyha és fürdőszoba terén is ritkán volt ütközés. S ami a fő, ez ideiglenes volt.

Ma már saját házam van s most már kell is ez. De egy velem nem összeillő emberrel így sem tudnék együttélni. Ha valaki 25 fokot akar télen, én pedig 21-et (egyszer ez volt a helyzet idegenekkel, iszonyú volt), akkor gond van, mert én haldoklom a 25-ben s még fizessek is érte keményen... Brrr.

Idegenekkel együtt lakva is felvihetsz magadhoz bárkit... Legalábbis nálunk mindig így volt. A szobában akkor takarít az ember, amikor akar, csak a konyhát, fürdőt ne hagyja szanaszét, ez nem nagy dolog.

Nagy hangerővel metált üvöltetni a hangfalakból éjjel pedig egy saját tulajdonú lakásban sem megengedett...

2017. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mert tudatlanok és függeni akarnak másoktól.
2018. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert hülye birkák
2018. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!