Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mióta lett divat vagy nem...

Mióta lett divat vagy nem divat az albérlet?

Figyelt kérdés

Olvastam pár hozzászólást. Pl, hogy "a mi családunkban nem divat a saját lakás, minden porontyom albérletben lakik", "csak Magyarországon divat a saját lakás, külföldön mindenki beéri egy albérlettel".


Wtf divat? :O


2017. okt. 18. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Inkább szokás, csak pontatlanul fogalmaztak.
2017. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan, Wtf.:)


Olvastam hasonlót házassággal, hogy nem ómidi divat-e.


Egyébként külföldön is csak az nem vesz házat, aki mondjuk nem egy fix helyen dolgozik. Illetve korábban pl. németeknél 7-9%-ok voltak a hitelre, így aki sajátot vett, az szinte nyögdíjig fizethette, esetleg az utolsó évekre eladta a házat és beköltözött otthora. A 3 szomszédunk is ezt csinálta pár éve.


Most persze 1,8-3%-ok vannak, ami már vállalható egy mérnöki fizetésből, de cserébe jól fellőtték az ingatlanárakat. Az járt jól aki az átmeneti időszakban tudott venni, alacsonyabb kamatra de még nem drágán.


Szával kb. ez az alapja a külföldi albérletezésnek.

2017. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
Én inkább nevezném szükség megoldásnak, de szerintem szörnyen megalázó dolog egy bizonyos kor után már, valaki előtt csúszni mászni, kuncsorogni, könyörögni, kalapolni, azért, hogy bemehessen az ember valaki másnak a lakásába és ezért még fizessen is.
2017. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Wtf szerintem is.

És én külföldön lakom (Anglia -nem albérletben. .), kB egyet sem ismerek, aki nem sajátba laknak, max a fiatalok, akik már nem szülővel élnek, meg akinek muszáj.

2017. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Folytatás: Németországról meg azt hallottam, hogy azért lakik szinte mindenki albérletben, mert olyanok a feltételek, hogy alig van olyan, aki tud sajátot venni. Nem azért, mert nem akarnak. ..
2017. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

"szerintem szörnyen megalázó dolog egy bizonyos kor után már, valaki előtt csúszni mászni, kuncsorogni, könyörögni, kalapolni, azért, hogy bemehessen az ember valaki másnak a lakásába és ezért még fizessen is."


TE nagyon nem vagy tisztában a lakásbérlés fogalmával!!!!


SENKI elött nem kell csúszni-mászni, stb., egyszerüen kötsz egy szerzödést a tulajdonossal, havonta fizeted a lakbért, meg a rezsit, és ezzel le van rendezve. Kiköltözésig semmi dolgod a tulajdonossal, akkor meg megbeszélt idöben leadod a lakást és kész.


Mellesleg aki önkormányzati meg szolgálati lakásban lakik, az ugyanúgy béreli a lakást, csak nem privát személytöl, hanem egy intézménytöl!

2017. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
5# Urbanlegend. Nekem is sikerült, a hitelek nagyon dinamikusak, lehet jobb százalékkal, de szigoróbb feltételekke, de vannak olyan konstrukciók, ahol mondjuk 1-1,5%-kal több a kamat, cserébe minden évben bedobhatsz plusz törlsztést a normálon fellül, és 10 év után bármelyik hitel felmondható, ha van pénzed a maradékot kifizetni. Ezek sokkal jobb feltételek mint magyarországon, mert otthon tulajdonképpen olyan konstrukciókat nyomtak az emberek elé, hogy egyik ismerősöm is 20 millióért építkezett kb, 17 év után 22-vel tartozik, és ha most lenne 22-je akkor sem hagynák kiszállni.
2017. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként kisebb vérosokban németeknél 200-300 ezer euróért már lehet kapni valamit, ha nem a felkapott nagyvárosban akar az embe élni, hanem elég neki 15km-rel odébb. De északon kimondottan vannak olyan helyek, ahol még magyar viszonylatban is olcsó, csak ott munkát se keress.
2017. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ami kimaradt, kb. 300 ezerig adnak hitelt egy átlag technikusi fizetésre.
2017. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem is azt mondtam, hogy senkinek nem sikerül, okostóni.

Se azt, hogy tudom, hogy így van, hanem, hogy ezt hallottam.

2017. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!