Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Középiskolásként lehetek-e...

Középiskolásként lehetek-e lakótárs? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Budapestre szeretnék középiskolába járni a VI. kerületi Pesti Barnabásba pék szakra,de sajnos vidéken lakom emiatt nehézkes lenne a reggel 6-ra bejárás,valamint a gyakorlatok is valószínűleg Budapesten lesznek. Gondoltam mi lenne ha lakótárs lennék valahol,így megspórolnék egy csomó utazást,valamint úgy is Budapesten szeretnék élni, nem vidéken. A képzésemen kapok 10.000-től 35.000 Ft-ig terjedő ösztöndíjat (tanulmányi eredményektől függően),és 15.000 Ft-ot a műhelyekben (mert az árukat amiket készítünk eladják a Tescoban és hasonló helyeken).


Hogyan működik a lakótársként való élés? Mit hogyan érdemes csinálni? Milyen veszélyei vannak ennek? Mit kell tennem hogy lakótárs legyek? Kizáró ok ha 15 éves leszek akkor?


Kollégiumba nem megyek, azt kérlek ne is írjátok!



2017. nov. 22. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz találnod olyan helyet ahol bevesznek a korod miatt.

Még egy szobatási hely is 40 ezertől indul havonta.

2017. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:
100%

Ennyi idősen és ennyi pénzből pedig sajnos csak a kollégium marad.

Miért zárod ki azt, amúgy? Vannak jó koleszok is, ahol jó élni.

2017. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anyám kiskoromban bezáratott egy súlyos-autista intézménybe egy gyermekotthonba,ahol a legnagyobb bűn az volt ha elhagytad az intézmény területét, és rendőrt hívtak ha megtetted,mert hát mi az hogy a 17-18 éves emberek az intézmény területén kívül vannak... (gyermekotthon? ugyan már... inkább felnőttbörtön) 0-24 a négy fal között kellett poshadni. Könyvet tudnék róla írni hogy milyen szar odabent,de ez senkit se érdekel.

Nagyjából egy éve jöttem ki onnan, és nagyon megutáltam ezidő alatt azt a helyet. Így hát a kollégiumot mellőzném ahogy csak lehet (bár a kollégium az még csak egy nagyon nagyon lightos verziója a gyermekotthonnak).

2017. nov. 23. 17:28
 4/7 Ttibo ***** válasza:
67%

2havi kauciót és az 1havi lakbért honnan rántod elő?

Egy élhetőnek nevezett lakásban egy élhető szoba 25e/hó!

Ez alatt ezt kell érteni:

-1.5 szobás lakás 5-6-7 emberrel és ennek minden hozadékával.


Ténylegesen élhető hely ahol max 1 emberrel osztod meg szobának nevezett lyukat 40e+

2017. nov. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
100%

Értem, sajnálom.

Sajnos 18 éves kor alatt korlátozottan cselekvőképes az ember, nem köthet szerződést és a szülei (vagy a gyámja) felel érte.

Nyilván, ha mindenki beleegyezik és van pénz is, akkor élhetsz így, de az általad említett max 50 ezer csak kajára elég, arra is szűkösen. 15 évesen dolgozni sem nagyon tudnál, csak feketén.

2017. nov. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es,számomra csak annyira kell a hely hogy este hazatudjak menni aludni,úgyis egész nap úton leszek. Engem nem nagyon zavar ha 5-6-7 vagy több emberrel kell osztozkodnom a lakáson,nem nyaralni akarok ott, hanem "elszállásolva lenni". Mivel én csak egy plusz emberként szeretnék csatlakozni egy már meglévő (vagy éppen alakuló) tásasághoz vagy csoporthoz, ezért nincsenek nagy elvárásaim, hogy tágas szoba meg gyönyörű kilátás meg napfényes ablakok meg minden. Aludni, enni, mosakodni, tanulni meg hasonló alap dolgokat tudjak, nagyjából ennyi. Társasági életem nincs, így nem fogok vendégeket felvinni nagyjából soha.
2017. nov. 27. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok veszélyt rejt az albérletezés, inkább válaszd a biztonságot egyenlőre, azt amit az iskola nyújt lakhatás tekintetében. Ott baj biztos nem fog érni. Tele van gazemberekkel ez a világ, majd megfogod tapasztalni. Maradj a sulis csoporttársaiddal, én azt javaslom neked. Még pár év akkor lesz rendes kereseted, albérletezhetsz kedvedre még épen eleget.
2017. dec. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!