Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés felmondása idő előtt tulajdonos által. Mivel lehet megvétózni?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Két évre kötöttünk határozott idejű szerződést, amiben fixáltuk a bérleti díj változatlanságát is. Még kilenc hónap lenne hátra, de úgy döntött a tulajdonos, hogy szeretne több lakbért kapni, amibe ha nem megyünk bele, felmondja a szerződésünk.

Sajnos a szerződésünkben szerepel olyan pont, hogy a felmondási idő 1 hónap, más kitétel azonban nincsen.

Van esetleg olyan lehetőség a jogban, amivel a maradék pár hónapra tudnánk maradni változatlan bérleti díj mellett? Sajnos májusig nincs lehetőségünk új albérletet keresni.



2017. nov. 25. 20:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

"Két évre kötöttünk határozott idejű szerződést, amiben fixáltuk a bérleti díj változatlanságát is."

Ez azt jelenti, hogy nem emelhet az áron elvégre aláírta a szerződést.

Megemlítheted neki a fogyasztóvédelmet, esetleg pert meg hogy a perköltséget is ő fizeti majd.

2017. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Valóban nem emelhet, de ugye ebben az esetben felmondja a szerződésünk. Amit nem szeretnénk, mivel direkt kötöttük fixre, mert most képtelenség lenne új albérletet keresnünk.

Ha benne van a felmondás a szerződésben, tehetünk bármit is ellene?

2017. nov. 25. 21:32
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Mivel lehet megvétózni?

Azzal, hogy az orra alá tolod a szerződést.

A szerződés csak rendkívüli felmondással (ennek a határideje az 1 hónap), vagy közös megegyezéssel szüntethető meg idő előtt.

A rendkívüli felmondás indoka csak az lehet a bérbeadó részéről, ha te mint bérbevevő megszeged a szerződésben foglaltakat. (Pl tiltott a dohányzás, de te füstölsz mint a gyárkémény, stb.)

Minden egyébre ott a közös megegyezés, ti akár kártérítést is kérhettek, ha a költözés mellett döntötök, de ezt írásban el kell vele fogadtatni.

Ha perre mentek, veszíteni fog.

2017. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

#1

A fogyasztóvédelemnek ehhez semmi köze.

Kizárólag polgári peres eljárással tudná a Kérdező az érdekeit érvényesíteni. Simán megnyerné a pert.

2017. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as, sajnos a szerződésünk (és az új ptk szerint is), már nem kötelező a rendkívüli felmondás.


"16. A szerződő felek megállapodnak abban, hogy a jelen bérleti szerződést felek jogosultak a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal és legalább 1 hónapos (30 napos) felmondási idő biztosításával felmondani"


Ez alapján úgy gondolom, ha akarja, elküldhet minket, ha nem fizetünk többet.

2017. nov. 25. 21:55
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Átböngésztem az általad hivatkozott új Ptk. idevonatkozó szabályát és valóban van lehetőség a felmondásra, abban az esetben, ha a kötött szerződésben ti annak a lehetőségét elfogadtátok.

És igen, ti sajnos elfogadtátok!:(

Most akkor 3 opció közül választhattok:

- fizetitek a megemelt bérleti díjat

- költöztök

- vagy megpróbáltok egy kompromisszumos megoldást találni.


Ha a legutolsót sikerül kialkudni, akkor arra a 9 hónapra, vagy a megbeszélt további időre már olyan szerződést kössetek, amiben kizárjátok a "rendes felmondás" lehetőségét, viszont maradhat a közös megegyezés.

Egyébként okafogyottá válik a határozott idejű szerződés, ha ti aláírjátok, hogy 1 hónappal kirakhatnak benneteket.

A jövőre nézve, ezt tanuld be mint az egyszeregyet!

[link]

2017. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

3-as, igen én is ezt a cikket találtam.

Nem voltunk elég figyelmesek valóban, csak arra gondoltunk, hogy a bérleti díjat fixáljuk, ez a felmondás fel se merült bennünk, hogy megtennék :(


Viszont ami még nem tiszta, hogy ez a pont egyoldalú vagy közös megegyezésre vonatkozik? Bár tartok tőle, hogy egyoldalúan működik, tehát ha nem fogadjuk el, akkorse kell rendkívüli felmondással élniük. Erről esetleg van valakinek infója?

2017. nov. 25. 22:40
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Milyen pontról beszélsz?


A "rendes" felmondás lehetősége mindkét félre vonatkozik, mivel mindketten aláírtátok.


Vagy most nem értem a kérdést...

2017. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kicsit korábban írtam egy pontot a szerződésünkből, de ismét bemásolom: "16. A szerződő felek megállapodnak abban, hogy a jelen bérleti szerződést felek jogosultak a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal és legalább 1 hónapos (30 napos) felmondási idő biztosításával felmondani" .


Csak abban reménykedtem, hogy esetles kell hozzá egy közös megegyezés, nem lehet egyoldalúan felmondani, de ez halovány remény volt, tudom :)


Annak mennyi értelme lenne, hogy befenyítjük őket egy feljelentéssel, mivel nem hivatalosan adja bérbe, azaz nem adózik utánunk, tehát arra hivatkozunk, hogy feljelentjük őket, ha ki akarnak tenni?

2017. nov. 25. 23:06
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

Akkor mégiscsak értettem a kérdést.

Pont ez a szöveg az, amivel jogosnak fogadtátok el a felmondás lehetőségét.

Megzsarolni, a NAV-al?

Nem tudom, hogy lenne e eredménye, mert aki szerződést ír, az rendszerint adózik is.

Honnan tudod te, hogy nem adózik?

Elmondta neked?

Ha adózik és te befenyíted, akkor nyugodt szívvel tesz benneteket lapátra, semmi kompromisszumra nem számíthatsz.

Egyébként, ha nem adózik, legfeljebb visszamenőlegesen (némi késedelmi kamattal) befizeti az elmaradást és szevasz. Ha ezt önként teszi és nem lebukik, azaz nem te dobod fel, akkor a késedelmi kamaton kívül nem szankcionálják.

Én mondjuk lebeszélnélek, mert a nála levő kauciótok fogja bánni, ha neki adóhátralékot kell fizetnie a jóvoltotokból, mert tuti, hogy találna indokot, hogy ne adja vissza.

Ha meg adózik, akkor feljelenthet rágalmazásért ...

Megkaptad már írásban a felmondást?

2017. nov. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!