Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Élet lakótársakkal. Többen...

Élet lakótársakkal. Többen jobb, vagy kevesebben együtt élni?

Figyelt kérdés

vidékről költözöm Budapestre.

27 éves srác vagyok, 3 éve költöztem el otthonról, és kb 1 éve élek egyedül. Úgy döntöttem pörgésre, társaságra vágyom így Pestre költözöm.

Egyenlőre csak szobatársas dolog jöhet szóba.

A kerdesem a, hogy mondjuk 1 emberrel jobb együtt lakni, vagy pedig ha többen vagytok?

Tegyük hozzá hogy én szeretem a társaságot, és jelenleg örlődöm kb h se haverok se semmi.

az egyik lehetőségem h 4 emberrel (3 lány, 1 srác) kellene együtt élnem egy nagyobb csaladi hazban, persze külön szoba stb minden.

A masik hogy mondjuk egy panellakásban 1 sráccal együtt lakni.

Biztosan könnyebb meg jobb ha csak 1 valakihez kell alkalmazkodni. De mivel nincs tapasztalatom (csak 1 év kolis, ott 4 en voltunk egy közös furdoszobára) Így kérdezném hogy kinek mi a tapasztalata ezen a téren.7

Jahh a legfontosabb..oylan lakotársakat keresek akik korombeliek tehát max 30 körül..tehát nem 50 esekkel akaor együtt élni, mert jelenleg olyanok a munkatársaim, és borzalmas.

Pörgésre vágyok meg fiatalos légkörre stb.



2017. dec. 3. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerencse és egyéni szimpátia kérdése.

Közel sem biztos, hogy a korodbeliekkel barátok, de legalább haverok lesztek, ehhez nagyon sok minden kell.

Senkit ne tévesszen meg a "Jóbarátok" feeling, ilyesmi csak a filmekben szokott előfordulni, ezért is olyan kedvelt ez a sorozat.

Ha én választanék, akkor az 1 lakótársast választanám és családi házba nem mennék (télen gondolj a hólapátolásra!:)

2017. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én inkább a nagyobb társaságot, házat választanám. Egyrészt, ha ketten vagytok és nem jöttök ki jól, az egy dráma, menekülni fogsz. Egy kis panelben a nőügyeket is nehéz egymás zavarása nélkül intézni. Aztán a több ember közt jobban találsz majd hozzád közel álló arcokat. A ház tágasabb, ki lehet menni a kertbe, nyáron különösen előnyös. A hólapátolástól nem kell megijedni, ennyi belefér.
2017. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igy van pro es kontra...

amugy a csaladi hazban sem tul nagy a hely, de jobb az elrendezes mint a panelban..nagyobbnak tűnik az élettér.

Vidéki srác vagyok ezek a "munkák" nekem nem munkák :D

2017. dec. 3. 15:06
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

ha nincsen elég gondod, akkor válasszad csak a sok lakótársat.

Sosem lesz pl. gazdája annak, ha rendszeresen eltűnik a kajád a hűtőből, vagy bármi a szobádból. + rájössz majd, hogy a lányok is össze tudják sza rni és úgy is hagyni a wc-t.

2017. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
"Úgy döntöttem pörgésre, társaságra vágyom" Ez alapján válaszd a családit. De ez leginkáb attól füg konkrétan kivel kéne össze költözni.
2017. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A pörgést lakáson kívül is van lehetőséged megtapasztalni, én az otthonomat inkább úgy választanám meg, hogy nyugis legyen (legyen mindig hova elvonulni). 1 emberrel könnyebb kijönni, mint 4-el. Ha 5-en vagytok, akkor ott elég nagy valószínűséggel alakul ki konfliktus.
2017. dec. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, erre én is gondoltam. Mindazonáltal eddig ez a szimpatikusabb, mert aki 1 srác lett volna a lakótársam ő elégé elvontnak tűnt. Mondjuk abban is valami hogy otthon nyugi kellene. pár napom még van dönteni.
2017. dec. 4. 09:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy ha nincsen gondod, akkor az idióta lakótársak elszórakoztatnak majd, hogy ne unatkozzál.

Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

2017. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát igen nem egyszerű ez biztos :(
2017. dec. 4. 17:35
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem keveset leszel otthon. Azt a lakást válaszd, amelyik korszerűbb, jobban felszerelt, kényelmesebben berendezett. Alapvetően pihenni fogsz hazajárni, esetleg tanulni, ha szükséged van továbbképzésre, tehát otthonra jobb a nyugi. Bulizni meg jobb nagyobb társaságban, el fogsz járogatni.
2017. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!