Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlet támogatás hogyan...

Az albérlet támogatás hogyan működik 3 hónap múlva szeretnék albérletbe menni, akkor kell csak igényelni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 13. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb kell egy szívességi- lakhatási szerződés, amit a főbérlővel kötsz meg. Ebben szerepelnie kell, hogy mennyi az albérleti díj, (bizonyos esetekben egy kerekített összeg is, ami azt mutatja meg, hogy kb. mennyi a rezsi és albérleti díj együtt) szóval ezt akkor tudod elkezdeni, ha megvan az albérlet és a szerződés is. Ebbe sokszor nem egyeznek bele a lakástulajdonosok, mert adózniuk kell. Attól is függ, hogy milyen része ez a támogatásnak.
2017. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zgyzgy ***** válasza:
42%

A tulajdonos nem örül ennek, mert akkor adóznia kell.

Az pedig azzal jár, hogy megemeli a bérleti díjat.

2017. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Én is tárgyaltam valakivel nemrég, mikor meghallotta, hogy szerződés, egyből emelte az összeget XD


Honnan, kitől lesz a támogatás ?

2017. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én csomagommal csak akkor lehet mikor már megvan a lakás, szoba, szállóról a szerződés, benyújtom és majd még ezt követően bírálják, el, hogy kaphatom e vagy sem. *
2017. dec. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jövőre 2018.01.01-től csökken az adó az ingatlan bérbeadáson a tulajdonosoknak, de akkor is macera az adminisztráció.

15% lesz maximum az adó, szóval 20-30% plusz költségért sokan bele fognak menni.

2017. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!