Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten lakhatás 3hónpig?

Budapesten lakhatás 3hónpig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Budapestre szeretnék 3 hónapra (vagy ettől még kicsivel rövidebb ideig) felköltözni mert gyakornoki munkát végeznék diákként, de sajnos albérleteknél mindig látom hogy min. fél évre keresnek bérlőt. Szerintetek hol tudnék lakni ilyen rövid ideig?


Hotelek meg apartmanok kizárva mert túl drágák.


Munkavégzés helye a belváros lenne mindegyik banknál.



2018. jan. 7. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg rokon? Egyébként szerintem vannak rövidebb idöre is kiado szobák, pl. láttam olyat, hogy a tulaj kiment kicsit dolgozni külföldre, és arra a rövid idöre kiadta a lakását. Szerintem FB-on az albérletes csoportba irj, tuti segitenek ötletelni. Ha meg nem találsz semmi megoldást, utolso esetben elbukod az egy havi kauciodat (csak ebben az esetben ne szolj beköltözéskor a tulajnak), de ha keresel a helyedre uj lakot, akkor lehet, hogy nem is veszik el a kauciod. Valamint nincs ismerösöd pesten, ahova bekéretszkedhetsz? Ha megkeresne egy volt osztálytársam, simán belemennék, 3 honap nem sok idö, és legalább beszállna a lakbérbe. Esetleg kiirhatnád a csoportba, hogy valaki nem-e fogad be ennyi idöre, jo neked a nappali is (multkor egy lány olyat keresett, hogy hetente 1 napot töltene ott + a cuccait otthagyná, és egy pár be is fogadta öt). Sok sikert, szeinten nem lehetetlen.:)
2018. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket!! :)
2018. jan. 8. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz, akkor az is lehet, hogy bele kalkulálod a kaució elvesztését.

Aláírsz egy évre, ott hagyod 3 hónap múlva. Olcsóbb mint egy munkás szállás.

2018. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én kiadom 3 hónapra is, de nincs bútorozva.


Azért is van ez, mert 3 hónaptól fölfele engedi meg a jogszabály a hosszútávú lakáskiadást. alatta csak napi (Airbnb) rendszerben. És oda engedélyek kellenek, stb.

Vannak Airbnb-zők is, akik kiadják 2-2,5 hónapra, de hát ők aszerint a verzió szerint adóznak akkor is (mivel kevesebb, mint 3 hónapról van szó), így az drágábbra is jön ki, kb. havi 210-240 egy picike lyuk pl. a Nyugatinál.

Úgyhogy a hosszútávú lakáskiadás min. 3 hónap lehet.

2019. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Különben a járulékos költségek és az adminisztratív teendők ugyanannyiba kerülnek, ugyanannyi ideig tartanak, akárhány hónapra kötöd a szerződést, és sok tulajdonos ezt nem vállalja be, mert így kevésbé éri meg. Ugyanúgy meg kell mutatni, tárgyalni, közjegyzőt fizetni, stb., mintha több évre vennék ki. Én ezért máshogy is árazom be a rövidebb távra kivett lakást, mint a hosszabb távra kivettet. Tehát pl. amit 1 évre kivesznek havi 130-ért, azt 3 hónapra legalább 190-ért kell adni. Különben tényleg szívás.
2019. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!