Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy megbízható az ingatlanos akitől kiveszem a lakást?

Figyelt kérdés
Holnap mennék megnézni egy lakást Budapesten, az ingatlan.com-on találtam a hirdetést. Egy ingatlanos a hirdető, nem a tulaj. Csak pár hét múlva lehetne költözni, ha kölcsönösen szimpatikusok vagyunk egymásnak, illetve odaadom neki a kauciót. Utánanéztem a neten ennek az irodának ahol dolgozik, alig van róla infó, és csak ő van a cégnél. Honnan tudjam, hogy ha odaadom neki a kauciót, ad is róla papírt, utána nem lép le a pénzzel? Mi a teendő ilyenkor, kérjem el a lakáskulcsot? Kérjem, hogy adja meg a tulaj számát és ott helyben hívjam fel, esetleg csak akkor adjak pénzt ha a tulaj is ott van?

2018. jan. 10. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nehogy pénzt adj neki úgy, hogy csak X hét múlva költözhetsz!

Megkapja a kauciót akkor, amikor te megkapod a kulcsot. Ott helyben nézd is meg, hogy a kulcs a lakáshoz tartozik-e, láttunk már problémás dolgokat ilyen téren.. Természetesen papírt mindenképp kérj, aláírva, személyi számmal.

2018. jan. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ingatlanos vagyok.

Én nem szoktam pénzt kapni a keresőktől/bérlőtől/ügyfelektől, csak a tulajdonosoktól.

Szerintem fogsz találkozni a tulajdonossal a megtekintésen. Szerződéssel tudsz adni neki kauciót, de legyenek benne a tulajdonos adatai is és írja is alá.

Ha nem fogsz költözni most egyből és ezért nem adod oda az első havi bérleti díjat is a kaució mellett, akkor nem fogsz kapni kulcsot. Érdemes kérni egy tulajdoni lapot is, hogy azzal szerződsz e, akié a lakás.

Ez neked az ügyfélkapun 0 Ft (az első kettő egy év alatt ingyenes). Az ingatlanosnak 1.000 Ft költség.

2018. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Én sem hallottam még, hogy az ingatlanosnak kellene adnod a bérleti díjat és a kauciót.

Azt mindig a tulaj kapja, a szerződés aláírásakor.

Ahogy az előttem író javasolta, a tulajdonos személye leellenőrizhető.

Aztán, hogy mikor költözöl, azt már a tulajjal beszéled meg.

Az ingatlanos meg megkapja a jutalékát a tulajtól.

2018. jan. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
100%
előfordul, hogy az ingatlanos kompletten manageli a lakást, szerződést köthet a tulaj nevében, átvehet pénzt. Ez jellemző ha pl. külföldön él a tulaj. Ha ez a helyzet, akkor is hitelt érdemlően igazolnia kell, hogy ilyen felhatalmazással bír.
2018. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem venni akar, hanem bérelni!

2018. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DrNest ***** válasza:
100%

Budapest pont hu >> Szolgáltatás >> Ingatlanközvetítői névjegyzék

Akit ott megtalálsz az biztos minden feltételnek megfelelt és azt igazolta is a Fővárosi Főjegyző előtt. Ha nem találod ott az illetőt, akkor jó esetben csak képesítés nélküli alkalmazott, rosszabb esetben feketén űzi az ipart, vagy akár egy csaló is lehet.

-Pénzt ne adj az ingatlanosnak! Se vételkor, se bérléskor. A tulajnak add. Elképzelhető, hogy valaki ingatlankezeléssel van megbízva, ezt megfelelően kell igazolnia.

-Tullapot kérd le. /Ügyfélkapu/ Sógor, koma, ismerő, tesó nem jogosultak szerződni, közvetlen családtag sem, csak aki ott van feltüntetve a II. rovatban mint tulajdonos.

-Ha bizonytalan vagy vigyél magaddal saját embert, pl. olyan ingatlanost akit jól ismersz.

2018. jan. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!