Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A helyi fizetésekhez mérve...

A helyi fizetésekhez mérve Budapesten vagy Bécsben drágább a lakásbérlés?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bécsben.

Ne a minimálbéreseket, vagy az egyetemistákat vedd alapul, hanem a diplomás, vagy képzett középréteget, Budapesten is és Bécsben is.

2018. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem Bp drágább, mondom ezt úgy hogy mindkét helyen évekig éltem, illetve most is élek.

Valamint Bécsben rengetegen használják az államilag támogatott lakásbérlést, ez itt alanyi jogon működik, ha a házrartás bevétele nem ér el egy bizonyos összeget. Ez lenne az otthoni önkormányzati lakásrendszer, amire fényév hosszú várólisták vannak.

2018. jan. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

"rengetegen használják az államilag támogatott lakásbérlést, ez itt alanyi jogon működik, ha a házrartás bevétele nem ér el egy bizonyos összeget"


Komolyan? Ekkora szegénység van?

2018. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

"Ez lenne az otthoni önkormányzati lakásrendszer, amire fényév hosszú várólisták vannak."


Nagyon helyes.

Ha nem tudja kitermelni, menjen le Miskolcra lakni, nem kötelező a Deák téren lakni.

2018. jan. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
2018. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3#, nyilván nem a szegénység miatt. De pl egy fiatal párnak, vagy egy több gyerekes családnak sokban segít az elindulásban.
2018. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom Bécsben mennyi, de barátnőm bérel a párjával Budapesten, az Emke és az Astoria közötti szakaszon, mellékutcában (nem VIII.ker) tehát a belvárosban, 45 m2-es, galériázott, teljesen felújított lakást, tömbrehabilitációs műemlékházban, (tehát a ház is jól néz ki), rezsivel, fűtéssel együtt 300 Euróért. (durván 90ezerFt, mint írtam a rezsivel együtt)

Ugyanez Bécs belvárosában mennyi lenne?

2018. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

45 m2-es, galériázott, teljesen felújított "lakást, tömbrehabilitációs műemlékházban, (tehát a ház is jól néz ki), rezsivel, fűtéssel együtt 300 Euróért. (durván 90ezerFt, mi"


Ezt viszont nem hiszem el, max ismerőstől, ha bérlik.

2018. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

#8

Pedig elhiheted és nem ismerős. Már 3 éve laknak benne, közben volt egyszer emelés.

Kollégám meg a Dembinszky utcában, a Városligethez közel adta ki 2 hónapja a hasonló nagyságú lakását 70 + rezsiért.

Hidd el, lehet találni 100 alatt is lakást, nem is rossz környéken, csak keresni kell és megfelelő megjelenéssel és anyagi háttérrel kell rendelkezni, hogy meg is kapd.

Ha csak itt a Gyakorin szerzed az információkat, akkor ehhez nagyon rossz helyen jársz!

De egy percig nem állítom, hogy vannak akik el vannak szállva a bérleti díjjal, de ha így is kiveszik nekik, akkor hadd csinálják!

Mindkét közeli esetnél, amit írtam a bérbeadó célja a maximálisan leinformálható, kulturált bérlő és a hosszútávú, több éves kiadás volt.

2018. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Ezek a Jófogáson vannak, zömük a rezsivel nem éri el a 100-at és egyik sincs rossz helyen. Van amelyikbe kisállat is vihető.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem böngésztem végig mind a közel 400 hirdetést, aki akarja, itt megteheti:

[link]

2018. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!