Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesti önkormányzati albérlet?

Budapesti önkormányzati albérlet?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.

Adott a helyzetem :

Szüleim lakáshitelt vettek fel, elváltak.

Apám új családot alapított de éppen hogy kijönnek egy alig pár m2 és albérletben.

Anyám egy pénzéhes nő, aki mindig is gyűlölt engem, így amikor elváltak én is mehettem utamra. Mivel a 18 at betöltöttem jogosan kirakhatott.

Mamámmal éltem, de mivel a hitel bukott így árverezik a házat.

Ő vidékre megy a maradék rokonokhoz, viszont engem a munkám Pestre szólít.

Egy biztos pont az életemben, amit szeretek szerencsére.

Nem fizet sokat, de legalább van.

Olyan kérdésem lenne, hogy mivel 25 évvel fiatalabb vagyok, semmilyen ingatlan se semmilyen vagyonom nincs, a bejelentett bruttó bérem 160ezer, ami nettó 102re jön ki, a munkahelyem kerületében próbálhatok e önkormányzati lakásra pályázni? Ha igen, hol milyen illetekesnel probalkozhatok?

Előre is köszönöm a segítséget.



2018. jan. 15. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hat, en ebhez sajnos nem ertek, de remelem kapsz majd vkitol hasznos valaszt.
2018. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

pályázni bizonyára pályázhatsz, de a siker kétséges. Olvasd el az adott önkormányzat lakás rendeletét, és figyeld, hogy mikor írnak ki pályázatot. Az eddigi lakhelyed kerületében is próbálkozz.


Most pl. rámentem a 8. ker oldalára, ott 5 lakás van mmeghirdetve 40 éven aluliaknak, de feltétel, hogy jelenlega kerületben lakj. Szóval úgy tűnik, hogy inkábbb a jelenlegi lakhely szerint lehetsz jogosult pályázni.

2018. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy milyen ez a meló, én elhiszem, hogy szereted, de jelenleg Budapesten száz ezer forintért nem érdemes dolgozni. Akármilyen munkával megkeresed a másfélszeresét (ha értesz is valamihez, akkor a kétszeresét) és akkor már nem kell a filléreket annyira centizned majd.
2018. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!