Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulaj nem írta alá a felmondás...

Feketeszisza kérdése:

Tulaj nem írta alá a felmondási szerződést, ügyvédhez menne, bővebben lennt?

Figyelt kérdés

Múltkor kijelentette a tulajdonos,hogy valószinű mennünk kell innen. Utána láttuk,hogy hirdeti eladóként a lakásunkat. Jöttek vevők megnézni. Így mi jeleztük neki,hogy nem maradunk köszönjük szépen,kerestünk mást. Múltkor felhivtam,hogy jöjjön aláirni a szerződést,amin konkrét dátumok nem szerepelnek. Tisztában vagyunk az egy hónapos felmondási idővel,mi mégis mondtuk,ha lehetne akkor 4-én mennénk is! Ő mondta,hogy 10-én,de ez kevés határidő neki,mert nem tud mást keresni. Én megmondtam neki,hogy ne haragudjon,múltkor ő szólt,hogy lehet mennünk kell,nekünk ez hosszútávon nem megbizható igy. Szóval,vita lett a vége,flegmán beszélt velem,amit én nem toleráltam,mondtam jó akkor 10-e,ahogy ő akarja. A papírt nem volt hajlandó aláirni,hogy kérelmezzük a felmondást,pedig azt a dátumot irjuk rá akkor,amit megbeszéltünk kiköltözésne. Pár órával később idehozott két csávót,és megmutatta nekik a lakást,akik megkérdezték tuti költözünk-e,mert ők kiveszik akkor 10.-ével. Mondtam igen,szeretnénk menni!

Tulajnak is mondtam,hogy mivel vasárnap iderángat két embert,nem hagy nyugton minket,akkor tényleg legyen 10-e ,és csak a 10 napot,plusz a rezsit fizetem ki neki,a kauciót meg kérjük vissza,mivel kárt nem okoztunk! Mondtam akkor irjuk meg a papirokat,erre nagy fellengzősen,nem,ő ügyvédhez fordul. Ilyenkor mit akar ügyvédhez fordulni? Ő mondta elsőre a 10.-ét,ő nem élt a jogával,hogy egy hónapot még maradjunk,sőt a kaucióból akart levonogatni,ami tisztán benne van a szerződésben,hogy se rezsire,se albérletre nem vonható le a kaució! Mivel mi nem mondtuk,hogy nem fizetjük ki nem is értem. Eleinte is megkért minket,költözzünk be 4 nappal előbb,ennek semilyen anyagi vonzata nem lesz,ismétlem semilyen,ő kérte.... elseje helyett 26. Következő hónapban a rezsit 26-tól számolta,jó oké legyen,mi használtuk el,persze. Most meg ezen akadtam ki,hogy ő kitalálta,mi 26-26 ig fizetünk,tehát nekem most kéne fizetnem neki 80.-at. Nem! Ezen lett a vita,meg még a stilusán... Tehát ez a vége,hogy ő 10-étől kiadja a lakást,viszont ügyvédhez akar menni... Nem értem minek? Én szóban szóltam neki,nem szegtem ezzel szerződést,hogy kértem tőle,hogy 4-én mehessünk el. Nem kényszeritettem,nem fenyegetőztem,ő flegmázott,és szólogatott be. A lakásban olyan hideg van sokszor fagyok meg,nem müködik rendesen a wc,volt olyan,hogy egy random napon bekopogott,kinyitottam pizsiben,meg se kérdezte bejöhet-e csak rámnyitotta az ajtót és bejött a lakásba. Nem egyszer fordult elő hogy csakúgy bekopogott és bejött a lakásban,mert kölcsönkéregetett valamiket. Idejött,a páromat az egy szem szabadnapomon ugráltatta,ezért meg azért... A felettünk lévő lakók alól eladta a butorját,majd egy lomizott kakiit hozott ide,azonban levinni,felszerelni nem segített,csak belepofázni. Ezek már csak mellékes infók.. De a lényeg,valaki tudja,miért is akarna ügyvédhez fordulni? Mi az hogy én fel akarom mondani a szerződést,ő meg elutasítja és flegmán elsétál? ..... Köszi a válaszokat.



2018. jan. 28. 20:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Tértivevényes levél, benne:


"Ekkor és ekkori szóbeli felmondása és a további megbeszélésünk alapján, írásban(is) rögzítjük a bérlemény febr.10-i felmondását.

A szerződésünk iksz pontja alapján a kauciót kérjük vissza.

Kérjük szíveskedjen a levelünk kézhezvétele után a végelszámolásunkat elkészíteni!"


Két példány, az egyikhez tűzzétek a tértis blankettát ami visszajött és várjátok a reakcióját.

Nem kell külön "felmondó szerződést" írogatni.

2018. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Az oké. De ha ezt leírom,es lehetne joga 1 hónap felmondási időt kérni,akkor en ezzel szegek szerzodest?

Nem tudom bizonyitani,hogy egy hete jeleztem neki hogy ezek után köszi,nem maradunk. Mivel ő odahozta a 2 csávót,azok mindenképpen beköltöznek,akkor ő nem élt a jogával,mi nem szegtünk szerződést,nem?

Eszem megall,hogy a sok faszsag utan nem tudom bizonyítani sem,hogy szóltam. Nem hinném hogy kötelességem beengedni a vevőit. Ma szolt hogy holnap jönnek vevők megnézni a lakást mondtam neki nem jöhetnek be a lakasba mivel senki sem tartozkodik otthon.

Mi 4 en bekoltozhetunk a masikba hala az egnek..ide kifizetjuk a 10eig fennallo kb 23.000.-+rezsit.

De közben 4 étől már elmegyünk,akkor sem lehet joga beköltöztetni 10-eig a másikakat,mivel mi azt a 10 napot kifizetjuk,ő kérte. Nyilvan erre a 6napra rezsit nem fizetunk,mert nem leszunk ott. Tehat nem hasznaljuk.

Ő nem mehet be akkor es nem hasznalhat semmit. Nem akarom hogy tartozast halmozzon fel oda.

2018. jan. 28. 21:30
 3/25 A kérdező kommentje:
Meg attól is félek hogy azt mondja egy hónap. Közben ide 10 én bekoltozik más is viszont szerzodes szerint mi kell kifizessuk a teljes honapot.
2018. jan. 28. 21:38
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú és káosz az egész sztori!


Figyelj, szólsz neki, megbeszéled vele, vagy negyedikén költöztök, vagy tizedikén, neki melyik időpont a jobb. Rugalmas vagy. S közlöd vele, a költözés napján leírjátok a közüzemi órákat, elszámoljátok a kauciót, és visszaadjátok a kulcsot. Jobb helyeken ez így megy. S addig ne járjon a nyakatokra, majd ha kiköltöztetek mutogathatja a lakását, addig nem.

2018. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha negyedikén ki is költöztök, de tizedékéig kifizetitek a bérleti díjat, nem kell neki tudnia arról, hogy üres lesz a lakás. Ahogy írtad, nincs joga mást beköltöztetni, ha még a ti birtokotokban van a bérlemény.
2018. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a közüzemi órákat le kell fotózni - dátum legyen a fotón - mikor kiköltöztök.
2018. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Az óra allásokat lefotozzuk termeszetesen. Viszont tartok attol,mivel van kulcsa,hogy esetleg bejön és fogyaszt valamit.

Nem akarom beengedni termeszetesen. De ma is idetelefonalt aztan két ferfit idehozott. Kozoltem veluk hogy a huto,mosogep nem marad mivel azt mi vettük a tulaj beszolt,hogy semmi köze ehhez meg ilyenek. Nem akarom hogy tudja,hogy nem leszunk itt. De kitudja eddig hanyszor jart a lakasunkban anelkul,hogy tudtuk volna. Ezért félek. Meg nem értem miért akarna ügyvédhez fordulni?Az is para nekem,ha esetleg 10 én nem lesz felmondva a szerzodes,megis idekoltoztet mást... minden kitellik ettől az embertől.

Feljelenthet engem bármiért is? Szegtem szerződést a leírtak alapján?

2018. jan. 28. 21:59
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszélgess, hanem írogass!

A szó elszáll.

Nem fog bíróságra menni, mert nem történt szerződésszegés részetekről.

A szóbeli megállapodás is megállapodás, csak nehezebb bizonyítani, de ti 4-es vagytok, így nem lesz lehetetlen.

2018. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
15%
Cserélj zárat. Jobb későn, mint soha.
2018. jan. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó semmit aláirni ez a problémám! hangfelvételt akartam késziteni,de kikapcsolt 2mp-után,pedig akkor lenne bizonyitékom,hogy ő 10-én beköltöztet másokat.
2018. jan. 29. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!