Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnánk normális...

Hogyan tudnánk normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, 2 éve házasodtam. Van egy szép panellakásom, klassz környéken, aholélünk. Nejemmel most közös nagyobb lakást szeretnénk venni, az enyémet pedig kiadni. De hogyan tudnék normális albérlőt találni, aki nem lakja a lakást, sajátjaként használja, mégis fizet rendben és időben? Diákokkal kevesebb a baj?

Mennyiért lehet kiadni egy szépen felszerelt (mosogatógép, mosógép, hűtő, klíma), 5 szintes épület, 4. szintjén lévő 48nm-es panellakást kiadni, Szeged Felsővárosában?

Érett, intellgens emberek véleményére vagyok kíváncsi!



2018. febr. 13. 16:13
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
73%
Meg kell választania jövendő bérlőt. Megkérdezni, miért hagyta ott az előző helyet, és beszélni kell az előző főbérlővel, aki elmondja, hogy milyen bérlő volt. Kauciót kell kérni legalább 1 hónapot, ami nem lelakható az utolsó hónapban, mert nem arra van, hanem az esetleges károk megtérítésére. A szerződésbe bele foglalni, hogy havonta egyszer (egyeztetett időpontban) felmégy és szétnézel. Akinek ez nem tetszik, alá szolgája. A közművek átíratását szigorúan meg kell követelni, mert különben nem fogják fizetni. És végül a legfontosabb: csak fehér embernek add ki. Ezzel rengeteg gondot megspórolsz. Ha a leendő lakódon az alkohol legkisebb jelét látod, küldd el. A felmondási idő és mód legyen egyértelmű. Nem kötelezhet a lakó arra, hogy megindokold a felmondást vagy arra, hogy te keress neki új lakást (hallottam ilyet). Sose feledd: a lakás a TIÉD, nem a bérlőjé, nem a sok okoskodóé, akik majd azt mondják, hogy ezek idióta tanácsok. Az ár annyi, amennyit akarsz, nincs rá szabály. Hívj fel egy -két hasonló kiadó lakást és mondd azt, hogy érdekel és tudd meg az árakat. A jól felszerelt, szép lakás előnyben van a rosszabbakkal szemben. És legyél következetes. Ne tűrd meg a késedelmes fizetést semmilyen indokkal, mert vérszemet fog kapni a lakód. Ez kőkemény üzlet, itt nincs haver, barátáság, bratyizás.
2018. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésed első feléhez tudok csak válaszolni.

Kell hozzá jó emberismeret, szerencse, alapos elbeszélgetés, megfelelő dokumentáció a jövedelméről.

Diákok esetében csak szülővel szerződni!

Rendszeresen (havonta) ellenőrizni a lakást, egy nagyon jó és alapos közjegyzőnél szerződni, KIKÖLTÖZTETÉSI záradékkal, (ez a legfontosabb!)

A szerződésben legyen benne minden kívánságotok, ezt célszerű előre összeírni. (rezsi fizetésének a módja, dohányzás, ingóságok karbantartása, látogatók, felmondási idő, kaució visszatérítésének feltétele, ... stb.)

Én speciel az egyedülálló férfiakat kedvelem bérlőnek, velük van a legkevesebb gond, de ez egyéni elbírálás kérdése.

2018. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
91%

2-es vagyok és szinte mindenben egyetértek az 1-el, kivéve a kaució nagyságát, az minimum 2 havi legyen, + az első havi bérleti díj és az órák átíratását, mert mi ezzel nagyon megjártuk.

Ha nem a neveden vannak az órák, nincs lehetőséged betekinteni a folyószámlába, felvilágosítást sem adnak.

Ha megpattan a bérlő, egyoldalúan bonyolult visszaíratnod az órákat és fizethetsz vagyonokat az elmaradt rezsi miatt.

A legjobb, ha minden a neveden marad, hozzád mennek a csekkek, amiknek az értékét AZONNAL elkéred a bérlőtől és te fizeted be.

Ha nem adja oda a rezsit, amikor kéred, máris írod a felmondást, mert még a kauciójával birtokon belül vagy, nem ért kár.

2018. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
59%
Kizárólag közjegyzővel és ügyvéddel írasd meg a szerződést , kérd meg az árat és adózd le . Ezek biztosítanak téged hogy nem lép meg stb , ha gond van gyorsan megy a folyamat nincs akadály ellenben simán kijátszik . Nem tud zsarolni sem követelni . Mindent foglaljatok bele hogy max 1 macska vagy papagáj hörcsög semmi más nem hozhat . A szankciókat is stb .
2018. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes válaszaitok! Azt hiszem mindenben egyet kell értsek veletek, azonban semmilyen kisállatot nem akarnék a lakásban, sem aligátort.

Magam olyasmit gondoltam ki, hogy a számlák maradnak a számlámon, amit minden hónapban vonnak le, majd ő a postaládából minidig látja miből mennyit használ. Jó ötlet? Továbbá: ha komoly gondok vannak az albérlővel, nem érdemes olyat szerződést kötni, amit nem is én írok alá (mint lakástulajdonos), hanem a Nejem, akinek nincs része a lakásban, így könnyebben el tudom távolítani az albérlőt? Mert, ha hivatalosan is csináljuk, akkor is több hónap, mire ő kiköltözik innen és a tartozást is csak tovább halmozza, míg "szerződés nélkül" azonnal ki lehet tenni, mert nem legálisan használja a lakást.

Rosszul gondolom?

2018. febr. 13. 17:10
 6/44 xswerdy ***** válasza:
91%

hát ha a bérlő egy kicsit is alapos, akkor megnézi, hogy csak a tulajdonossal szerződjön (vagy olyan személlyel, aki hitelt érdemlően bizonyítja, hogy jogosult a tulaj nevében szerződni, tipikusan ez az eset, ha a tulaj külföldön él). De részetekről sem értem, hogy miért jobb, ha a nejed szerződik.


Annyira azért nem kell a rémtörténetekre adni. Nyilván vannak problémás bérlők, de nem az a jellemző.

2018. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
86%

Akkor én most itt leszek az okoskodó :)

Nem idióta tanácsok, amiket az első írt, csak éppen rengeteg normális bérlőt el lehet ijeszteni vele.

Mi öt éve élünk ugyanabban az albérletben, vigyázunk rá amennyire lehet - azért öt év alatt nem egy szekrényajtó ment szét, olcsó húsnak híg a leve, nem kell ahhoz csapkodni sem, mindent javítunk, amit tudunk, pedig az nem a mi sarunk lenne. Mindent időben fizetünk, sőt, a fürdőszobát még saját költségen fel is újítottuk, mert nem szerettem a nagyibútorokat. A lakás mindig tiszta, rendezett. A számlák a tulajdonos nevén vannak, mégsem szoktunk szórakozni vele.

Szerintem elég jó albérlőnek számítunk.

Én nem tűröm, ha bárki betolakodik a lakásba. Bárki, tehát sem a saját családtagjaink, sem a tulajdonos. Még a kéményseprőre is szívom a fogam. Nekem ez itt az egyetlen kis nyugodt búvóhelyem. Természetesen ha fel akar jönni a tulaj - és erről már az első évben leszokott, mert tudja, hogy minden rendben -, akkor beengedem, de ha kötelezően elő lenne írva a pofavizit, bizony komoly gondban lennénk.

Egyvalamit nem kell elfelejteni: amíg valaki fizet a lakásért, addig az az ő felségterülete és nem a tiéd. Nem törhetsz rá csak úgy. Megegyezéses alapon nyilván bemehetsz, de ha erőszakoskodsz, az könnyen a visszájára fordul.

A kaució korrekt dolog, az ne felejtsd el elkérni.

Tegyük tisztába: olyan nincsen, hogy valakit indok nélkül kidobhatsz, ha írtatok szerződést. És fogtok írni, különben lesheted a pénzed. Szerződés nélkül szó szerint azt csinálnak a lakásoddal, amit akarnak. Bármikor elhúzhatnak úgy, hogy csődbe visznek és még perelni sem tudsz, mert téged vág meg a NAV.

Azt pedig még egyszer hangsúlyozom: amíg a bérlő fizeti a lakbért, olyan nincs, hogy a lakás a tiéd és azt csinálsz, amit akar. NEm tudom, első válaszoló hol él, de hogy nála értelmes ember nem lakna, az biztos :D


Hogy a kérdésdre is válaszoljak: mi az egyik legjobb nevű ingatlanirodán keresztül szerződtünk. Igaz, hogy a közvetítésért neked kell fizetni, de szerződést íratnak és foglalót kell fizetnie az albérlőnek, amennyiben kivenné a lakást. Aki szarakodna veled, az ilyenbe nem könnyen megy bele szerintem.

Egyébként teljesen lutri. Előttünk olyan bérlő lakott itt, hogy a mai napig dobálják be a követelésvégrehajtók a leveleket a nevére, sőt, az első hónapban kétszer kopogott a rendőrség is, őt kereste.

2018. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
Határozott idejű szerződést köss, a számlák hozzád érkezzenek, te fizesd be, a bérlőnek e-mailben átküldöd havonta a számlamásolatot, vagy odamész az ingatlanban, leolvasod az órákat s akkor mutatod meg a számlákat. A lényeg, a bérleti díjjal együtt havonta neked fizesse a bérlő, te rendezd a szolgáltatóval. Azt meg felejtsd el, hogy olyan írja alá a szerződést akinek semmi köze az ingatlanhoz! Ez nem okosság, hanem csalás, csak a feleséged ütné meg a bokáját! Ha határozott szerződést kötsz - akár fél évre - ha lejár az időtartam, szintén pereskedés nélkül el lehet távolítani a rosszhiszemű bérlőt!
2018. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
92%

2-es vagyok

Nem véletlenül írtam neked a kiköltözési záradékot, ez a felmondás lejárta után azonnal végrehajtható, nincs bíróságosdi és időhúzás.

Itt egy közjegyző elmagyarázza neked pontosan, hogy ez miért fontos:

[link]


Saját érdekedben(!) csak jogszerű szerződést kössetek!

2018. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét Nektek!

"Szerződés nélkül szó szerint azt csinálnak a lakásoddal, amit akarnak." Szerződés nélkül csak egy betolakodó, hogy csinálhatna akármit?

2018. febr. 13. 19:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!